a když už není kam sáhnout, jedinou možností je vzít si s sebou dítě do práce.

V některých firmách tato možnost nepřichází vůbec v úvahu.

Pokud patříte mezi šťastlivce, kde je to možné, stačí jen vyřešit jak dítko v práci zabavit.

Přečtěte si pár tipů, jak zabavit dítě v práci, abyste zvládla alespoň něco odpracovat.

Pohádka / hry

Pustit dítěti hru na mobilu nebo pohádku je sice to, co se rodiče obvykle snaží mírnit, ale když je krize, musí zásady stranou. Když na to přijde, večer můžete oželet večerníček. Hodinová pohádka vám v práci zajistí nerušený klid na práci.

Kancelářská práce

Děti rádi dělají to, co jejich rodiče. Dopřejte dítěti vyzkoušet vaši práci. Může razítkovat papíry, ztučňovat text, vypisovat tabulky, vytvářet grafy, připravit prezentaci nebo si prostě jen malovat v programu malování. Pokud se nebudete bát, svěřte dítěti nůžky a nechte jej nastříhat nejrůznější papíry nebo třeba nové pexeso. To ostatně může sloužit jako motivace, aby dítě nezlobilo: „Když budeš hodný/á a nestříháš si hezky pexeso, večer si společně zahrajeme.“

Plastelína

Plastelína v kanceláři dítě taky na nějakou tu chvilku zabaví. Navíc není náročná na místo. Možná její charakteristická vůně dokonce přivábí i kolegy, kteří si z nostalgie také budou chtít něco vytvořit.

Pastelky

Ráno s sebou přibalte pastelky. V každé kanceláři se určitě najde nějaký ten volný papír, na kterém se dítě může realizovat. Pokud pastelky zapomenete, posbírejte všelijaké fixy, tužky, zvýrazňovače, alespoň na půl hodinku by dítku mohly vystačit.

Kniha / časopis

Pokud je dítě čtenář, máte vyhráno, stačí najít klidný dobře osvětlený koutek a o dítě je postaráno. Jestli je ale teprve v předškolním věku nebo ho knihy moc neoslovují, kupte cestou do práce dětský časopis. Úkoly a obrázky v něm vám opět pomohou nasbírat nějakou tu volnou chvilku.

Berete si někdy dítě do práce? Jaký program pro něj chystáte vy?