Často je slýcháme říkat: „Prosím tě, co ti na tom oblíkání tak trvá? Otevřu skříň, něco na sebe hodím, nasadím hodinky a jdu.“ Ale my ženy víme, že tak jednoduché to není. Sladit materiály, barvy a vybrat k nim vhodné šperky není jen tak.

kolekce Hergo

U oblečení platí jednoduché pravidlo. Vzájemně lze kombinovat tři barvy. U šperků platí, že by se neměla přehánět jejich pestrost. Šperky si vybíráme podle toho, které se nám líbí, ale jejich nošení se řídí určitými pravidly. Může se nám zamlouvat mnoho různých stylů a materiálů, a i když je každý kousek krásný, společně je nosit nelze. Základní pravidlo zní: Držte se jednotného designu šperků. Nosíte-li zlato, držte se zlatých doplňků. Nosíte-li stříbro či bílé zlato, kombinujte je jen s postříbřenými materiály.

Výstřihu sluší doplněk

Nosíte-li výstřih, pamatujte, že si zaslouží řetízek či náhrdelník. Platí však, že by jejich délka neměla přesahovat hloubku výstřihu. Pokud výstřihy nejsou vaší doménou, můžete sáhnout po korálích a dovolit si můžete i ty delší než 70 cm.

Náušnice zvolte podle účesu

Nosíte ráda výrazné a dlouhé náušnice? V tom případě zapomeňte na výrazné náhrdelníky. Hranaté tváři sluší náušnice delší oválného tvaru. Dlouhé, úzké náušnice sluší i kulatému obličeji. Volnou ruku u výběru náušnic mají jen dámy s úzkou, protáhlou tváří. Náušnice byste měly vybírat podle účesu. Krátkým vlasům a těm vyčesaným nahoru velice sluší dominantní náušnice. Chystáte-li se trávit den s rozpuštěnými dlouhými vlasy, stačit vám budou nenápadné pecky.

Zaměřte se na jeden prvek

Vyberte si jeden šperk, který bude výrazný. Pokud si na náušnice ani náhrdelníky nepotrpíte, nebo se vám to zrovna nehodí k vašemu outfitu, ozdobte alespoň své zápěstí.

Objevte jedinečnou novinku na českém trhu. Náramky HERGOUTH – postříbřené náramky neobsahující nikl a zdobené prvky Swarowski. „Pestré vzory vznikají velmi nákladnou benátskou technikou zpracování skla a zhotovují se ručně. Každý náramek je jedinečný a podtrhuje osobnost nositelky,“ říká Eduard Mazný majitel internetového obchodu šperkyproženu.eu.

¨

Náramky Hergouth se vyrábějí ručně v Německu a každý náramek je jedinečný a originální.

Pravidlo tří barev

Kombinovat více než tři barvy byste neměly ani u šperků. Šperky doplňující váš oděv by měly korespondovat a nepřebíjet jej. Pokud máte vícebarevný outfit, šperky by měly kopírovat jejich barvy. U jednobarevných šatů si můžete dovolit jak stejný tón doplňků, tak naprosto kontrastní odstín.

Přiměřeně k věku

Jak se vyvarovat špatného výběru šperků? Nakupujte v obchodech pro svou věkovou kategorii, vyhnete se tak pokušení koupit si bláznivý bižuterní kousek s postavou Hello Kitty. Měly byste se držet etického pravidla a sice, že zralé ženy nosí méně výrazné, zato exkluzivnější doplňky.

Univerzální rada na závěr zní: U šperků dodržujte podobné barvy kovu, odstíny kamínků a korálků a přizpůsobte je ladění tónu oděvu nebo doplňků (kabelky, šátek, pásek, boty). Nepřehánějte to s intenzitou lesku, stejně jako s příliš extravagantními barvami. Když nevíte kudy kam, sáhněte po vkusných náramcích HERGOUTH, které jsou vhodné pro každou příležitost.

Zdroj + foto: www.šperkyproženu.eu