Vzpomeňte na film Láska přes internet a vydejte se za poznáním do světa internetové seznamky.

O tom, že se jedná o promarněný čas se hovořit nedá. Podle statistik je totiž 49 % procent partnerství započatých na internetových seznamkách úspěšných.

Pokud se chcete dostat do statistik, máme pro vás několik rad, jak se na seznamkách chovat, abyste byla úspěšná.

  • Každý chce vypadat na fotkách hezky, obzvláště, když se jedná o fotky, které mají přitáhnout potencionálního partnera, ale pozor, ať to nepřeženete s grafickými programy.Vyumělkované selfie fotky nového partnera asi příliš nezaujmou. Fotky by měly prozradit, jak ve skutečnosti vypadáte. Proto je dobré do profilu nahrát ideálně pět nebo deset civilních fotografií.
  • I když své dítě nebo zvířecího mazlíčka sebevíce milujete, na fotkách je neukazujte. Ne že byste se měla za co stydět, muži v nich ale mohou vidět nebezpečnou konkurenci v bitvě o vaši přízeň a pozornost.
  • Profil na seznamce je vlastně takový životopis. Ale zatímco do životopisu si každý rád napíše i sebemenší znalost a dovednost, na seznamce se příliš nevytahujte. Chvástání odrazuje, naopak sympatická je skromnost.
  • Nikdo nechce číst elaboráty, prozraďte o sobě jen to nejnutnější. Na profilu sdělte jen to podstatné a doplňte to několika aktuálními fotografiemi například z oblíbených míst, aby si o vás proti strana mohla udělat obrázek.
  • Originalita se cení a hlavně zaujme. Když se váš inzerát nebo profil bude lišit od ostatních, přitáhne pozornost. Větou: 35letá bezdětná, nekuřačka a striktní abstinentka hledá sympatického zralého muže, asi nikoho neoslovíte. Ovšem i zde pozor, ať se styl psaní zásadně neliší od vaší povahy.
  • Nepište všem. Vyberte si jen ty protějšky, kteří se vám líbí. Jednak si nebudete připadat zoufale a jednak si v tom neuděláte chaos. Vždy si dobře projděte jejich profil a dejte si na odpovědích záležet, tak aby bylo patrné, že je psaná je a jen pro něj. Toho docílíte tak, že budete konkrétní a budete reagovat na věci zveřejněné na jeho profilu.

Sandra Špačková