Na regeneraci pleti a především očí ale často zapomínáme, prostým odlíčením správná péče nekončí. Představujeme několik tipů, jak dopřát očnímu okolí zasloužený a zdraví prospěšný relax.

Odličovač, krém, micelární voda, masážní váleček nebo sérum na řasy. To jsou jen některé produkty, které vám díky moderní dermatologii a kosmetice pomohou dosáhnout požadovaných výsledků v oblasti hydratace, omlazení a účinné výživy očního okolí a řas. Jak je správně používat a čím dalším si můžete pomoci?

1. Začněte odlíčením

Vybrat si ideální odličovač možná chvíli zabere. Vždy se však vyplatí sáhnout po tom s vitamíny a vyživovacími složkami, v případě nejistoty volte ten na citlivou a jemnou pokožku. Jestliže používáte voděodolnou řasenku, účinně se jí zbavíte pomocí odličovače s přidaným olejem. Ať už váš favorit bude jakýkoliv, naneste jej na tamponek, přiložte na oční víčko a nechte chvíli působit. Následně jemně setřete směrem dolů a do strany. Poté oblast očí ještě opláchněte vodou a opatrně osušte. Odstraněním řasenky totiž dáte prostor řasám dýchat a přirozeně růst.

2. S růstem vám pomůže sérum

Řada lidí má dojem, že séra na řasy nefungují. Není to tak úplně pravda, jen si na výsledek musíte chvíli počkat. Jak se ale říká, trpělivost růže přináší. Aby sérum zapůsobilo co nejrychleji, je třeba ho nanášet poctivě každý den po odlíčení a před nalíčením. Proč před nalíčením? Funguje totiž jako podklad pod řasenku. Kromě toho pomůže s regenerací, vyživením, zdravým růstem, zahuštěním a po nějaké době přinese efekt umělých řas.

3. Mikromasáž s makro-účinky

Důležité je také správné prokrvení a pružnost pleti kolem očí. S tím pomohou krémy a séra, které prstem či válečkem jemnými pohyby vmasírujete do pokožky. Její elasticitu a pevnost podpoří přípravky s peptidy, hydrataci zajistí ty s kolagenem a kyselinou hyaluronovou. Pro mikromasáž lze využít i speciální masážní produkty, ty se ovšem mohou značně prodražit.

4. Oční maska udělá divy

Kdo by z hollywoodských filmů neznal oční masky v podobě koleček nakrájené okurky. Nejedná se o výmysl, okurka totiž dobře hydratuje, a je-li vychlazená, jako studený obklad dá očím hezky odpočinout. Pokud doma nemáte okurku, možná najdete pytlíky s čajem. I ty slouží jako účinné obklady, a to za tepla i za studena. Pomáhají s otoky a kruhy pod očima, mají protizánětlivé účinky a poskytují napuchnutým očím úlevu. Jestliže babským radám příliš nevěříte, sáhněte po dermatologicky prověřených vyživovacích očních maskách. Důkladně si však pročtěte návod, jak je aplikovat, při nesprávném užití totiž mohou způsobit podráždění.

5. Odpočinek prospívá

Namáhavá práce unavuje celé tělo. Pokud celý den pracujete na počítači, vaše oči budou unavené ze všeho nejvíce, proto je třeba o ně správně pečovat a dopřát jim regeneraci. Kromě kosmetické péče je třeba věnovat dostatek času i spánku. Ten rovněž napomáhá zdraví nejen očního okolí, ale také celého organismu. A jakou metodu volíte vy?

Zdroj obrázku: AleShkin / stock.adobe.com

Kateřina Houšková

Copywriter

Psaní se věnuje od roku 2017, kdy začínala v redakci online magazínu. Přes něj se v roce 2019 dostala ke copywritingu, u nějž už zůstala. Na přání klienta s pečlivostí zhotoví srozumitelné texty, které osloví. Některé z nich naleznete také na produktvdetailu.cz.