které sednou přesně k zamýšlenému looku, a jejich zásoby se časem čím dál víc rozšiřují.

Pravdou ale je, že existuje několik druhů klenotů, které vám vytrhnou trn z paty v podstatě kdykoliv a budete se k nim moct vracet dlouho, protože nikdy nevyjdou z módy. Které kousky by vám tedy ve šperkovnici neměly chybět?

Řetízek s diamantem, který rozzáří každý dekolt

Diamant je kámen, po kterém díky jeho výborné odolnosti a oslnivému třpytu touží většina žen. Náhrdelníkem s ním podtrhnete svůj outfit a dodáte mu styl. Objevíte ho jako samostatný přívěsek v různých druzích výbrusu i jako neodolatelnou ozdobu na srdíčkách, křížcích nebo přívěscích jiných oblíbených tvarů.

Jarmila Slívová z ateliéru KLENOTA doporučuje volit základní délku řetízku 42 centimetrů. Díky tomu tento kousek pěkně padne k většině výstřihů halenek, topů i šatů. Navíc díky němu získáte pocit, že i na tom nejobyčejnějším dnu může být něco výjimečného.

Elegance v podobě perlových náušnic

Podle Jennifer Lopez je vynechání náušnic pro ženu promarněnou příležitostí. Náušnice s perlami představují dotek klasiky, která má své místo i v moderním světě. Budou se vám hodit vždy, když se budete chtít cítit jako pravá dáma. Ať už sáhnete po visacích kouscích nebo po peckách, vždy vám pomohou okouzlovat okolí. Při neformálních událostech s nimi můžete i experimentovat a popustit uzdu své fantazii.

Prstýnek s drahokamem, který vás vystihne

Mezi šperky, které odolají zubu času a své místo ve šperkovnici si rozhodně zaslouží, patří také prsteny s drahými kameny. V poslední době se dostávají do popředí také díky emancipaci žen, které se nebojí kupovat si prstýnky samy. Kdo jiný také lépe odhadne, který kámen bude ten nejvhodnější, než sama jeho budoucí majitelka? Výběr totiž může přizpůsobit svým preferencím, co se stylu, barev či vlastností jednotlivých kamenů týká. Trendem je také inspirovat se tzv. birthstones, tedy kameny podle měsíce narození.

Diamantové pecky vhodné pro každou příležitost

Diamanty v tomto výběru musíme zmínit ještě podruhé – tentokrát v podobě peckových náušnic. Není snad univerzálnější ozdoby ucha, kterou využijete do práce, ve volném čase i při speciálních událostech. Sluší každé ženě a využijete je jako samostatný doplněk, když nemáte náladu na příliš výrazné šperky, ale i ve chvíli, kdy nasadíte nějaký nápadný doplněk a je proto potřeba, aby ostatní kousky byly umírněnější.

Nesmrtelné zlaté medailonky

V tomto výčtu základních kousků šperkovnice jsou poslední položkou zlaté medailonky. Jejich všestrannost ověřilo už spoustu dam a možná máte v rodině i nějaký, který je pokladem předávaným z generace na generaci. Jsou také výborným základem, pokud se rozhodnete vyzkoušet vrstvení náhrdelníků.

Vsaďte na kvalitu a design, který nestárne

Všechny šperky, které zde zmiňujeme, mají jedno společné – nepodléhají momentálním trendům, a proto mají potenciál vydržet svým majitelkám po celý život. Aby tomu tak skutečně bylo, základem je kvalitní, trvalý materiál. Proto jsou tolik ceněné zlaté šperky (případně i doplněné o drahokamy), které s minimální péčí vydrží krásné dlouhá léta.