Děti dávají svým maminkám květiny, ručně malovaná přáníčka a jiné dojemné výrobky.

Jak si ale s originálním dárkem poradit, když už nejsme malí a nenosíme si domů ze školy roztomilé obrázky?

Mamince uděláte radost už jen tím, že jste si na ní vzpomněli. Velká gesta netřeba, osobním dárkem od srdce uděláte největší radost.

1. Květiny – tradiční kytice a nebo originální Růže z Jericha?

Květiny jsou odjakživa tradiční dárek ke Dni Matek. Nakombinujte pro maminku kytici snů v jejích oblíbených barevných tónech a z jejích nejmilejších květin.

Pokud hledáte něco více šmrcovního, tak vězte, že i v rámci tak tradičního odvětví dárku jako jsou květiny, můžete experimentovat. Pořiďte letos mamince místo řezané kytice její oblíbenou pokojovku, voňavé bylinky do kuchyně a nebo třeba fascinující masožravku, která jí v létě vychytá z bytu otravné mouchy, či symbolickou Růži z Jericha. Mezi další netradiční kouzelné rostliny patří také heboučká mechová řasokoule.

Pokud je vaše maminka milovnice vína, chilli a nebo kávy, proč jí místo hotového produktu nepořídit semínka, aby si mohla vypěstovat své vlastní domácí dobroty? Pěstování rostlin je velmi blahodárné pro lidskou psychiku a maminka si bude dárek užívat ještě několik měsíců po Dni Matek. Mamince gurmánce uděláte jen máločím více potěšení, než příležitostí pozorovat všechny fáze růstu a zrání jeho osobního vína, kávy a nebo pikantních chilli papriček.

2. Originální dárek – difusér a nebo masážní přístroj

Chcete letos maminku, či babičku něčím skutečně překvapit? Věnujte jí originální a netypický dárek, něco o čem třeba ještě ani neslyšela. Mezi aktuální oblíbené dárky patří například moderní difuzér, který provoní léčivými a relaxačními vonnými esencemi celý byt.

Fantazii se ale meze nekladou. Babičce se smyslem pro humor pořiďte huňatou deku, ve které se promění v mořskou pannu, výrobník cukrové vaty a nebo zamilovanou solničku. Vděčný dárek pro babičku je osobní masážní přístroj. Stačí ho zapnout a vydrží masírovat klidně celý večer.

Originálním dárkem může být také něco praktického. Pro maminky, které tráví hodně času v kuchyni pořiďte nerezové mýdlo, které zbavuje ruce od výrazných pachů jako je česnek, nebo cibule, vtipnou zástěru na vaření a nebo magnetický policový organizér.

3. Něco na zub

Má vaše maminka ráda sladké? Vemte ji ke Dni Matek na její oblíbený dortík do cukrárny. A nebo jí něco dobrého upečte.

Bonboniéry, luxusní čokolády, kvalitní kafe a nebo láhev dobrého vína jsou také vděčné dárky pro milovnice dobrého jídla a pití.

Krásný dárek pro maminku je také kávová souprava a nebo hrneček s dojemným nápisem a vaší společnou fotkou.

4. Ručně vyrobené přáníčko

Dárky od srdce udělají maminkám vždycky největší radost. Že už nejste dítě školou povinné nevadí a umět kreslit taky není potřeba. Na internetu je spousta jednoduchých návodů na krásná ručně dělaná přáníčka. Pořiďte si domů čtvrtky, barevné papíry, lepidlo, nůžky a fixy a dejte se do díla. Uvidíte, že si vyrábění nakonec sami užijete a maminka si vaše přáníčko vystaví na čestné místo u sebe doma jako to dělala s přáníčky, které od vás dostala, když jste byli malí

5. Poukaz na společnou večeři, voucher na masáž a nebo lístek do kina

Říká vaše maminka s oblibou, že už všechno má a nic nepotřebuje? Věcným dárkem ji v tom případě možná nepotěšíte. Pro maminky minimalistky jsou perfektními dárky zážitky. Věnujte letos mamince poukaz na společnou večeři, voucher na masáž, lístek do kina a nebo pro ni naplánujte výlet. Společně strávený čas je ze všech dárků tím nejcennějším.

TIP: Zatímco Den matek máme vrytý v paměti, Den otců často opomíjíme.Pokud ale chcete svého tatínka, který možná ani o existenci Dne otců nemá tušení, potěšit, pak pro vás máme několik tipů: parfém (tipy na pánské vůně), ponožky, kosmetická taška, peněženka, poukaz do knihkupectví, dárkové sady, kde najde svoje oblíbené pití i něco k zakousnutí.