Příčiny častého zapomínání, roztěkanosti a zhoršené schopnosti přemýšlet jsou různé: nejčastěji je na vině stres, nevyspání, nebo i špatná strava.

Jenže co máte dělat, když eliminovat stres se vám v nejbližší době asi nepodaří a často nenajdete čas ani na pořádný oběd?

Začněte naprostým základem: postarejte se o přísun vitamínů a nenásilnou očistu těla. Čerstvými šťávami!

1. Jak se ráno probudit?

Skvělým startem do nového dne může být pro mnoho vytížených žen tuplák kávy. Proč ne? Ale čerstvá citrusová šťáva vás nakopne daleko efektivněji. Pomeranč nebo grep můžete pít samotný, nebo ho doplnit čímkoli, na co máte chuť. Pokud chcete snížit glykemický index mixu, přidejte také kousek zeleniny, například mrkev, nebo svěží řapíkatý celer.

Recepty na svěží ráno

  • 2 pomeranče, polovina žlutého melounu
  • 1 pomeranč, čtvrtka ananasu, 1 mrkev
  • 1 grep, 1 jablko, 1 kiwi

Tip: Nechce se vám odšťavňovat ráno? Koktejl si připravte už večer, přelijte ho do uzavíratelné nádoby a uložte do lednice. Ráno jen vezměte do ruky a vyrazte do práce!

2. Jak nastartovat mozek?

Vitamíny až zázračným způsobem osvěžují celé tělo, včetně mozku. Zapomeňte ale na tablety – nemají zdaleka takový efekt, a jak mnoho studií z poslední doby naznačuje, jejich dlouhodobé užívání může dokonce uškodit. Čerstvá šťáva je tou nejlepší volbou pro obnovu energie i soustředění.

Šťavnaté roznětky pro mozek

  • 1 pomeranč, 1 hruška, 1 grep, 1 jablko
  • 2 mrkve, 2 jablka, 1 snítka máty
  • 2 hrušky, půlka řepy, hrst borůvek

Tip: Pokud nemáte čas na oběd, ale přitom jste si přinesli z domova čerstvou šťávu, s klidem jídlo pro jednou vynechejte. Čerstvá šťáva dokáže na určitý čas zasytit, zvlášť pokud se jedná o ovocnozeleninový mix, a taky se vyhnete poobědové únavě.

3. Nekompromisní mozkový booster

Jestliže stojíte před zrodem životního projektu a potřebujete ze sebe vydat to nejlepší, jednoznačným řešením je šťávový půst. Spočívá v tom, že pijete po celý den pouze šťávy a vodu, případně doplníte lehkým zdravým obědem či večeří. Půst můžete držet jeden den, ale lepší výsledky vám samozřejmě přinese, když vydržíte déle. Třeba 3-5 dní.

Tajemství půstu je v tom, že tělo nebude spotřebovávat energii na náročné trávení a krev se tím pádem nenahrne každé tři hodiny do žaludku, ale „bude v plné polní“ v mozku. O mentální svěžest se postarají i jemné očistné účinky, které šťávy na tělo mají, a mohutný přísun vitamínů.

Které odšťavňovače ušetří čas a vydrží dlouhá léta?

Nejoblíbenější jsou v posledních letech šnekové odšťavňovače. Je to pro jejich pohodlnou obsluhu a bleskové čištění, ale také kvalitní šťávu.

Pokud vám záleží jak na kvalitě přístroje, tak i kvalitní šťávě bez pěny, a nechcete se přitom s odšťavňováním příliš zdržovat, podívejte se na nový šnekový odšťavňovač Mega Mouth od TOP značky Omega.

  • extra velký plnicí otvor.
  • Odšťavňuje svižně: dokonce o 30 % rychleji než odšťavňovače stejné kategorie.
  • Odšťavní jakékoli ovoce a zeleninu.
  • Vyrobí sorbet, zmrzlinu, ořechové máslo nebo mléko, a má příslušenství pro smoothies!

U Eujuicers mají navíc skvělou nabídku: po nákupu můžete odšťavňovač 14 dní testovat, a pokud vám nebude vyhovovat, můžete ho vrátit, nebo vyměnit za jiný. Tak to prostě zkuste!