navštěvují místo sjezdovek spíše hotelový bazén, pak je pro vás ideální zimní dovolená v teple. Dnes to není nic neobvyklého, právě naopak stále více klientů unavených mrazivým počasím a nedostatkem slunce u cestovních kanceláří hledá dovolenou v exotických zemích. Pokud byste rádi za exotikou, ale raději tu již vyzkoušenou, pak se vydejte do Egypta.

Na své si přijdou i ti, jež chtějí dovolenou skloubit se zážitky. Dávno neplatí, že se v Egyptě musí ležet u bazénu, popř. u hotelové pláže a celý den nic nedělat. Dnešní dovolená v Egyptě totiž může být aktivní.

Když se chcete kochat

Egypt je proslulý svou podmořskou krásou. Nemusíte být školení potápěči, abyste si potápění vyzkoušeli na vlastní pěst. Často nemusíte být ani plavci, abyste ocenili krásu Pod hladinoupod vodou. V mnoha lagunách lze pozorovat podmořský svět pouhým okem a přitom nebýt ve vodě hlouběji než po hrudník.

Pokud si pořídíte základní výbavu na šnorchlování a doplavete dále od břehu, pak budete mít možnost sledovat neskutečné podmořské scenérie. Pochopitelně si na místě můžete zakoupit i potápěčský výlet lodí, kde vás zavezou k útesům, kde je kromě ryb k vidění i neskutečná mořská květena.

Když chcete poznávat

Do Egypta se ale nejezdí jen kvůli potápění, cestovní kanceláře dnes nabízejí i mnohé poznávací zájezdy. Za návštěvu určitě stojí slavné pyramidy v Gíze, které často bývají spojeny s nezapomenutou plavbou po Nilu. Opomenout byste neměli ani nedaleký historický Luxor a Údolí králů.

Když se chcete jen válet

Pokud vás však egyptské památky nelákají a upřednostňujete spíše bezstarostný odpočinek v podobě plavání, opalování, skvělého jídla a hojnosti pití, pak je pro vás oblíbená Hurghada to pravé. Nejvýhodnější jsou jednoznačně last minute zájezdy do Hurghady, ve kterých obzvláště v zimním období dostanete za málo peněz luxusní dovolenou.

Obávat se nemusíte ani nepříznivého počasí. Právě období od října do března je pro dovolenou v Egyptě ideální. Turistů je zde tak akorát a teploty se pohybují mezi příjemnými 23 až 32 °C.

Když práce nepočká

Pokud vás pracovní záležitosti dostihnou i o dovolené, pak vězte, že v Egyptě není s internetovým připojením žádný problém. Horší signál možná můžete očekávat v pokoji, ale v hotelových recepcích, nákupních centrech a často i přímo na plážích obvykle můžete využít wi-fi zdarma.