Co já tomu tatínkovi jenom koupím? A co že to chtěla babička? Bude se ta kabelka Dáše líbit? Pokud ještě nemáte seznam dárků kompletní, buďte rádi. Můžete ho alespoň obohatit o pár vskutku originálních kousků. Svým blízkým totiž nadělíte jedinečný zážitek.

Máte snad v okolí osobu dobrodružné povahy? Takovou, která miluje adrenalinové sporty a nebojí se riskovat? Strčte ji do kokpitu cvičného bitevníku L-39 Albatros na 15minutový let o rychlosti 800 km v hodině. A nemějte strach. Obdarovaný dostane před letem instrukce, jak se katapultovat. Anebo udělejte ze svého manžela, táty či syna druhého pilota menšího letadla či vrtulníku, aby si vyzkoušel, jak naprogramovat palubní přístroje, jak narolovat na dráhu a jak komunikovat s řídící věží. Třeba v sobě objeví skrytý talent! Jaký pocit prožívá člověk při volném pádu? Odpověď čeká ve větrném tunelu skydive arény na zájemce o zážitek Fun flight.

Pánové by měli ocenit příležitost usednout za volant armádního speciálu a prověřit jeho offroadové vlastnosti. Oba modely vozu Hummer slibují nevšední zážitek. A co teprve projížďka v replice dakarské Tatry „Totálky“, která se účastnila závodů Rallye Dakar. Kdo se podívá pod kapotu tohoto 15tunového broučka?

Propadla vaše dcera kuchařské vášni? Má vaše rodina mlsný jazýček? Dejte jim nahlédnout pod pokličku mistra italské kuchyně. Dvě hodiny a budou umět připravit a naservírovat pravé italské speciality. I tu sladkou tečku na závěr. Nebo dáváte přednost větší exotice v pohodlí domova? Objednejte návštěvu kuchaře, který ovládá nigiri, maki, uramaki i temaki a pak můžete mít sushi kdykoli na něj dostanete chuť.

Pro holku sushi a pro kluka třeba barmanský kurz. Na tři hodiny se vaše domácnost promění v koktejlový bar s veškerým náčiním a ingrediencemi a výsledkem bude deset drinků, jejichž přípravu bude kluk umět i náležitě a zábavně okecat. Když to zvládnete hned po Vánocích, může se rovnou ujmout přípravy silvestrovského večírku. Nebo dáváte přednost koňaku? Večer pod taktovkou profesionálního sommeliéra v prostorách VIP koňakového baru jistě uspokojí všechny příznivce tohoto vinného destilátu.

Už vám dcera chodí na šminky do kabelky? Objednejte jí tříhodinový kurz líčení, kde se naučí pracovat se štětci, kombinovat barvy a nanášet make-up rychle a se skvělým výsledkem.

Vánočním dárkem, kterým žena u muže jistě zaboduje, je decentní akt. Série černobílých fotografií pořízených profesionálním fotografem, jejichž ústředním tématem je milovaná osoba ve svůdné póze. Romantický dárek a krásná památka do soukromého alba. A nemusíte se hned svlékat. Krásné osobní foto pořídíte i v oblečení.

Mužům doporučujeme nachystat jako dárek masáž. Jedna dvě hodiny v péči maséra a nejrůznějších rekvizit, které působí blahodárně na tělo i mysl, to je zážitek, jaký přivítá každá žena. Ponořte ji do bylinné parní lázně, zabalte do banánových listů či zeleného čaje, uvolněte její organismus jemným pískem, bambusovými tyčkami či zručnými doteky maséra při thajské olejové masáži.

Hledáte dárek pro dvojici? Pro rodiče, strýčka s tetou nebo své zamilované sousedy? Dopřejte jim zážitek, který si vychutnají společně. Vyhlídkový let pro dva nad Prahou a jejím okolím jim určitě udělá radost. Nebo je vyšlete na gurmánskou expedici do restaurace Piano Nobile na zámku Mcely. Budou hodovat jako kdysi Thurn-Taxisové.

Pokud vám z hlavy otazníky nezmizely a stále nevíte, jaký zážitek pro své blízké pod stromeček přichystat, sáhněte po zážitkovém balíčku. Z jeho obsahu si vybere opravdu každý.

Nezapomenutelné Vánoce přeje DejToNej!

http://youtu.be/ow3juCahIxY