Přesto její zařizování často podceňujeme. Je to místnost, kde trávíme několik hodin denně a měli bychom v ní najít klid, odpočinek a nabrat síly pro náročné dny. Zařiďte si ložnici v duchu Feng-shui a podpořte v místnosti pozitivní energii.

V místnosti by měl panoval pořádek a čistota. Zároveň by vás měla lákat, vzrušovat a zklidňovat. Nezapomeňte, že ložnice slouží nejen ke spánku, často se v ní odehrávají milostné hrátky. Věřili byste, že stylem ložnice a rozložením nábytku a dekorací můžete také upevnit váš milostný vztah nebo mu naopak uškodit? Přesto by vás místnost měla přimět ke zklidnění. Nelehký úkol, viďte?

Pojďme se podívat, co by podle tohoto učení v ložnici mělo a nemělo být:

Ložnice by neměla sloužit jako skladiště, měla by být světlá, vzdušná, jen s tím nejzákladnějším nábytkem. Přesto, že máte rádi syté a jasné barvy, měli byste se jich vyvarovat. Barvy vhodné k výmalbě ložnice jsou zelená, matná modrá, šedá a béžová.

V ložnici je nejdůležitější postel, její umístění a matrace. Postel by měla být kvalitní, tedy pevná, stabilní, z přírodního materiálu a měla by mít čelo za hlavou. To slouží pro náš bezpečný pocit. Pokud podvědomě čekáme možný náraz či útok na hlavu, nikdy se tělo stoprocentně nezklidní.

Postel by měla být přístupná z obou stran a po obou stranách by měly být umístěny noční stolky. Nad postelí by se nemělo nic tyčit! Lustry, poličky, obrazy a zrcadla umisťujte mimo prostor postele. Nepodceňujte asi ani výšku postele, rozhodně by neměla být nízko nad zemí, zamezili bychom tak toku energie. Pod postelí bychom neměli nic skladovat!

Matrace by měla být jednolitá. Ano, pro oba partnery jen jedna. Pokud byste s partnerem spali každý na jiné matraci, mohlo by to narušit vaši harmonickou energii partnerského vztahu. Překážkou není postel atypických rozměrů, pozor bychom měli dávat na příliš ostré hrany a příliš oblé tvary postele, ty také nejsou pro harmonický vztah to pravé. Pokud vlastníte postel netradičních rozměrů, nechte si vyrobit matraci na míru.

Máte-li zdravotní potíže, dbejte na výběr matrace o to více. Vybírat byste měli ze zdravotních matrací, které fungují také jako prevence proti stresu a únavě.

Podle učení Feng-shui je velmi důležité umístění postele.

•          sever – vhodný pro starší lidi, podporuje klid, pomáhá při nespavosti
•          severovýchod – nevhodný, příliš ostrá energie
•          severozápad – vhodný, podporuje dlouhý a hluboký spánek
•          jih – nevhodný pro regeneraci během spaní, vyznačuje se příliš prudkou energií
•          jihovýchod – poměrně vhodný, podporuje dobrou komunikaci, aktivní život
•          jihozápad – nevhodný pro příliš klidnou energii
•          východ – vhodný pro děti a mladé lidi, upevňuje profesi, ideální pro růst
•          západ – vhodný pro spánek, ale pozor podporuje lenost

Odstraňte z ložnice všechny rušivé elementy. Neměla by v ní být žádná elektronika, a dokonce ani mobilní telefony. Všechny skříně a šuplíky byste před spaním měli uzavřít. Ven by měly jít i všechna zrcadla a květiny. Ty učení akceptuje jen v případě, že je místnost prostorná a rostliny mohou být daleko od postele.

Jak prostor zpříjemnit? Vyhrajte si s umístěním světel, lampiček a doplňků, vhodné jsou například ty z křišťálu. Místnost můžete zateplit i obrazy vyobrazující západ slunce.

foto: freedigitalphotos.net