mezi nimi Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Ernest Hemingway a Bruce Chatwin.

Jednoduchý černý obdélník se zaoblenými rohy, pružná páska proti samovolnému otvírání a vnitřní vertikální kapsa: zprvu bezejmenný předmět, sám o sobě úsporně dokonalý, vyráběný přes století malým francouzským knihařstvím, které zásobovalo pařížská papírnictví, kam svou pozornost upírali významní představitelé tehdejší umělecké a vzdělané avantgardy. Jakožto ověřený společník na cestách zachycoval zápisník neocenitelné skici, poznámky, příběhy a nápady, které se jednoho dne stanou obrazy nebo stránkami oblíbených knih.

Legendární zápisník přivedlo v roce 1997 zpět k životu malé milánské nakladatelství  a  vzkřísilo tuto neobyčejnou tradici.

Dnes je značka Moleskine synonymem kultury, cestování, vzpomínek, představivosti a osobní identity, a to jak ve světě skutečném, tak i virtuálním. Je to značka, která zastřešuje celou „rodinu“ zápisníků, deníků, diářů, inovativních městských průvodců, přizpůsobených různým účelům.

V poslední době se Moleskine od čistě černých zápisníků obrací k barvám. Zpočátku ve speciálních edicích, teď už jako pevnou součást sortimentu nabízí barevné zápisníky, diáře a nově dokonce i zavazadla. Firma reaguje i na fenomény doby, mezi limitovanými edicemi najdeme Star Wars, Malého prince, Snoopyho a další. Poskytuje prostor i neznámým umělcům a zvěčňuje jejich kresby na deskách sešitů.

www.penshop.cz