Teplo můžete najít i u nás – třeba v sauně, páře nebo tepidariu.

Tropická sauna

Budete se v ní cítit jako v deštném pralese, protože vlhkost v ní dosahuje až šedesáti procent. Tato exotická sauna je vytopená na teplotu okolo 70 stupňů Celsia, a vzduch v ní je nasycen párou s vůní několika bylin. Při inhalaci dochází k uvolňování dýchacích cest a pokožka získává stoprocentní hydrataci. Doporučuje se opakovat deseti až dvacetiminutovou návštěvu třikrát po sobě.

Kam zajít?

Vodní a saunový svět, Praha 9, www.saunovysvet.cz

Parní lázeň

Stejně jako sauna, podporuje pocení. Liší se však odlišnými atmosférickými podmínkami. Parní lázeň vás nejenom uvolní a obnoví energii, ale také podpoří váš zdravotní stav. Je doporučována jako podpůrná činnost při problémech s průduškami, kašlem, chrapotem či astmatem. Pomáhá především silou vysokého obsahu páry a vlhké teploty. Doba návštěvy se doporučuje stejně jako u sauny.

Kam zajít?

Koupaliště Kraví hora, Brno, www.kravihora-brno.cz

Tepidarium

Jedná se o parní lázeň tureckého typu, kdy teplo sálá z vyhřívaných stěn, podlahy a lavic vnitřního prostoru. Teplota vzduchu je kolem 40°C při 30 procentní vlhkosti. Tepidarium je určeno pro klienty, kteří hledají uvolnění třeba po masáži či sportu. Výhodou pobytu v tepidariu je, že nemusí být časově omezen (jako u sauny) a posiluje se při něm imunitní systém. K dosažení příjemného odpočinku napomáhá i atmosféra – svěží aroma, hvězdné „nebe“ a esoterická hudba.

Kam zajít?

Aqua Palace, Průhonice, www.aquapalace.cz