Proto čím dál více zaměstnavatelů hledá jiné alternativy, které zvýší loajalitu k firmě a zároveň to zaměstnanci ocení. Teambulding je jedním z oblíbených nástrojů, a protože Česká republika má poměrně omezené možnosti, a také čím dál více firem má více poboček po celém světě, tak není divu, že i čeští zaměstnanci jsou zváni za hranice. Měli jsme jedinečnou příležitost strávit část dne v místě, kde své zaměstnance rozhodně na svou stranu získáte a ještě dlouho si o tom budou vyprávět.

Kde se vzal, tu se vzal, v kraji vyznavačů zimních sportů vyrostl roku 2004 uprostřed tyrolského údolí Ötztal hotelový wellness palác Aqua Dome. V roce 2012 se rozrostl do lázeňského centra o celkové rozloze 50.000 m² a vodní plochy zabírající celých 2.200 m². Není divu, že v době naší návštěvy bylo 200 luxusních pokojů splňující zásady Feng Shui téměř obsazených. Většinu hostů byly zaměstnanci jedné rakouské stavební firmy, kteří zde měli víkendový teambulding. Potkávali jsme je v čítárně, na hřištích, barech, ale nejvíce v lázních, které navazují na tento hotel a jsou nejlepším lázeňským resortem v Alpách, díky nevyčerpatelné nabídce koupelí, wellness a fitness. Navíc zapadá toto čtyřhvězdičkové přírodní a elegantní zařízení ideálně do horského světa Ötztalu. Hosté si mohou užít volný přístup do 13 teplých bazénů ve vnitřním i venkovním prostoru. Nejviditelnější jsou tři termální bazény ve tvaru misek, které stojí na třech pilířích ve výšce až 12 m uprostřed prostorné louky s lehátky a vypadají, jako by se vznášely. To se musí zažít a nám skutečně těch pět hodin uteklo jak voda. Dokážeme si zde lehce představit strávit celý víkend i déle.

Do údolí Ötztal existuje několik pohodlných cest. My jsme jeli autem z Prahy směr Mnichov, Innsbruck a Sölden. Při cestě autem lze využít vlastní výjezd z dálnice údolím Innu. Bylo to zhruba 630 km a je třeba zakoupit rakouskou dálniční známku. Možná je také doprava vlakem nebo další možností je innsbrucké letiště, které je vzdáleno asi hodinu jízdy autem. Pro návštěvníky, kteří přiletí do Innsbrucku, je připraven praktický autobus Ötztal Shuttle, který pendluje z letiště do údolí Ötztal.

Více informací:
www.oetztal.com
www.soelden.com
www.aqua-dome.at