Opak je však pravdou. Není konvice jako konvice a před koupí byste si měli dobře ujasnit, co od ní vlastně očekáváte.

Rozdíly mezi jednotlivými typy jsou totiž obrovské.

Rychlovarná konvice je významný pomocník do každé kanceláře, který šetří váš čas. Za krátkou dobu uvaří vodu na čaj a kávu, ale výrazně pomůže i při vaření rychlých instantních jídel. Podle čeho vybrat ideální typ, který bude dobře a bez poruch sloužit?

Jak velkou konvici budete potřebovat? 

Zvolený objem by měl přesně odpovídat vašim potřebám. Standardní objem se pohybuje kolem litru a půl, pokud však jste v kanceláři sami a stačí vám vařit množství vody na jeden šálek, bohatě vám vystačí menší kompaktnější typ.

Tip: Podívejte se na rychlovarné konvice od výrobce MORA, které disponují praktickým omyvatelným filtrem.

Velké typy okolo dvou litrů objemu jsou obecně vhodné spíše jako pomocník při vaření v domácnosti, kdy vodu v nich ohřejete rychleji než v hrnci. Vařit v podobném typu množství jednoho šálku není příliš úsporným řešením.

S odkrytou nebo schovanou spirálou?

Dříve běžně přiznaná topná spirála dnes není pravidlem. Stále častěji je ukryta pod rovným nerezovým dnem, což přináší jisté výhody. Nejenže u rovného dna není tolik prostoru pro vodní kámen, ale také můžete použít menší množství vody k ohřevu. Pokud tedy chcete mít méně starostí s čištěním, volte spíše typy se skrytou spirálou.

Bezpečnost je vždy hlavním parametrem

Vždy se ujistěte, že je vámi vybraná rychlovarná konvice především bezpečná. Základními bezpečnostními prvky, které musí mít všechny konvice, jsou automatické vypínání. Tedy, že se konvice automaticky vypne při dosažení bodu varu.

Tip: Podívejte se na rychlovarnou konvici  K17CLI s ochranou před provozem bez vody z nabídky výrobce Gorenje.

Jaký vybrat materiál konvice?

V tomto případě platí, že čím levnější použité materiály, tím lepší cena. Nekvalitní materiály také mohou ovlivňovat chuť uvařené vody. Za nejkvalitnější se považuje kombinace nerezu a polypropylenu, případně tvrdý plast. Kvalitní rychlovarné konvice se ale vyrábí také z hliníku, keramiky a skla.

Levnější konvice také často mívají pouze jeden plášť, což znamená, že po uvaření voda v konvici rychleji chladne. Dvouplášťové konvice, které mají mezi svými dvěma vrstvami mezeru, teplo lépe izolují a voda déle drží svou teplotu.

Tip: Podívejte se na hliníkovou rychlovarnou konvici z nabídky výrobce Gorenje.

Mají rychlovarné konvice nějaké vychytávky?

Při výběru mohou být rozhodující také některé doplňkové funkce, které moderní konvice nabízí. Bezpečnost a objem je jistě zásadní, ale některé funkce jistě oceníte a stojí za to, je zohlednit při vašem rozhodování.

  • Otočná základna umožní vrátit konvici do stojánku ve všech úhlech.
  • Regulace teploty umožní nastavit přesnou teplotu, které konvice dosáhne.
  • Displej se hodí na nastavení teploty nebo odpočet času vaření.
  • Sítko na čaj také několik modelů nabízí a pro milovníky sypaných čajů se jistě hodí.

Je cena tím nejdůležitějším?

Cenu ovlivňují prakticky všechny faktory, od objemu, použitého materiálu, kvality zpracování a designu. Pokud chcete, aby vám rychlovarná konvice dobře a dlouho sloužila, nestavte její cenu na první místo.