Pokud si tak jako já myslíte, že v jednoduchosti je krása, pak je následující květinový návod určen právě vám, skoro bych si troufla říct, že jde o nejjednodušší květinovou aranž, o které se v této knize můžete dočíst! Velkým bonusem je i to, že poměrně dlouho vydrží. Čím kratší stonky totiž květiny mají, tím delší je zpravidla trvanlivost.

Budete potřebovat:

- floristický aranžovací kruh (může být i čtverec či jiný tvar)

- růže (Rosa), 8 ks

- šater, tzv. „nevěstin závoj“ (Gypsophila), 3 ks

- eustomu (Eustoma grandiflorum), 5 ks

- heřmánek (Matricaria), 3 ks

- eukalyptus (Eucalyptus), 7 ks

1. 
Kruh s aranžovací hmotou nechte pořádně nasáknout vodou. Počítejte s tím, že zapichováním stonky z aranžovací hmoty díl vody vytěsní a ta bude vytékat.

2.
Začněte zelení – v našem případě eukalyptem. Větvičky si nastříhejte na menší kousky, konce zešikma sestřihněte a v dolní části odstraňte všechny listy tak, aby při zapichování nepřekážely.

3. 
Začněte přidávat největší, popř. nejvýraznější květy, například růže, rovnoměrně po celém obvodu korpusu. Velké květy by měly být zejména na horní části korpusu, aby opticky nevypadávaly ven.

4.
Dále pokračujte s květy, které máte po ruce. Doporučuji přidávat vždy po jednotlivých druzích, aby byly rovnoměrně rozprostřeny po celém obvodu. Použijte i poupátka, která sice již nevykvetou, ale aranžmá celkově velmi zjemní. Dbejte na to, aby květy končily ve stejné výšce.

tip 

Použijte jakékoli květiny, které máte rádi, věneček může být i jednodruhový, důležité je, aby květiny byly řádně napité, v aranžovací hmotě už vodu nenatáhnou tak dobře. Stonky by měly být poměrně tvrdé, aby se vám do hmoty dobře zapichovaly. S měkkými stonky (hyacint, tulipán apod.) je to trošku větší dřina, musí se drátkovat.

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz