v České republice neustále vyhledávanější, což má hned několik opodstatnění. Proč tedy vlastně absolvovat studium MBA, LL.M a další? A kde můžete na našem území takové studium zahájit? Dočtete se níže.


Přehled zajímavých studijních programů

Ačkoli nezískáte titul akademický, neboť tyto programy nejsou v Česku nostrifikovány, přesto se takové studium rozhodně vyplatí, i když nejde právě o nejlevnější záležitost. V každém případě získáte zajímavé známosti, rozšíříte si své pracovní uplatnění a navíc si otevřete dveře k zaměstnání také v zahraničí. To znamená, že zahájením a následným zakončením studia rozhodně nic neztratíte, právě naopak. Jaké tituly tedy patří k nejvyhledávanějším?

  • BBA: samostatný nižší stupeň manažerského vzdělání, jehož završení umožňuje zahájení studia MBA bez dalších náležitostí.
  • MBA: postgraduální studijní program zaměřený na znalosti v oboru managementu. Právě studium MBA přitom patří k velice oblíbeným.
  • DBA: tituly zajímavý pro vrcholné manažery, kteří si chtějí vhodným způsobem prohloubit své dosavadní znalosti.
  • LL.M: program určený absolventům právnického vzdělání, nebo lidem s dostatečnou praxí v oblasti práva.
  • MPA: studijní program vhodný pro ty, kteří mají co dočinění s oblastí veřejné zprávy, tedy s poměrně širokou sférou.

Kde v Praze vystudovat titul MBA, LL.M a další?

Na území hlavního města Prahy máte pochopitelně více možností, na jakých školách takovéto studijní programy absolvovat. Doporučujeme Vám kupříkladu European Business School, kde aktuálně naleznete zajímavé slevy. Kromě studia LL.M, MBA a jiných výše zmíněných programů, můžete absolvovat také Dale Carnegie Training, tedy velice oblíbený systém kurzů s trenéry, který slouží k rozvoji potenciálu. Všechny potřebné informace ostatně naleznete na webu EBschool.cz.