Ale žádný z nich není tak do očí bijící jako špatně zvolené spodní prádlo. Jaké chyby české ženy dělají nejčastěji? A jak se jim můžete snadno vyhnout?

Špatná velikost

Jednou z nejčastějších chyb je špatně zvolená velikost podprsenky. Většina českých žen nosí podprsenku úplně špatného čísla! Hlavní chybou je kombinace moc velkého obvodu a malých košíčků. Tato nešťastná kombinace způsobí, že podprsenka putuje směrem nahoru při sebemenším nadzvednutí rukou a příliš malé košíčky neudrží prsa na místě.

Tip: Na Astratex.cz najdete u každé podprsenky podrobnou velikostní tabulku. Stačí mít při ruce metr a můžete si vybrat tu pravou podprsenku. Podívejte se na všechny podprsenky.

Pravidlo dvou prstů aneb jaký máte obvod?

Podprsenka se správným obvodem by při zapnutí na poslední háček neměla jít od těla odtáhnout dále než na dva prsty. Otestujte svou oblíbenou podprsenku, a pokud ji odtáhnete dál, utíkejte pro podprsenku s menším obvodem!

A co košíčky? Prsa by měla ve správné velikosti košíčku hezky sedět a hlavně nevykukovat po stranách. Nebojte se vyzkoušet i podprsenku D, i když jste doteď nosila B!

Špatně zvolený střih

Ženy často nedávají pozor a vykukující zapínání, ramínka i košíčky nejsou k vidění výjimečně. Co by mohlo být nevkusnější než zapínání od podprsenky vysoko nad lemem trička bez rukávů? Možná tak zaříznutá gelová ramínka.

Tip: V podprsence od Astratex.cz vás žádné faux-pas nečeká. V široké nabídce všemožných střihů určitě najdete ten pravý pod svůj outfit!

Co obléct pod top bez ramínek? Pokud ráda nosíte top bez rukávů a nemůžete si dovolit jít „na ostro“ samodržící podprsenka bez ramínek by ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět!

Tip: Do hlubokých výstřihů sáhněte po modelu s nízkým středem. Do širokých výstřihů oblečte podprsenku s košíčky, které kopírují linii výstřihu. Na trhu je obrovský výběr střihů a tvarů košíčků, nebojte se experimentovat!

Nevhodně barevné prádlo

Stále ještě panuje mýtus bílé podprsenky pod bílým tričkem. Bílá podprsenka pod světlým topem září stejně, jako by pod ním zářila podprsenka černá! A to platí nejen o podprsenkách.

Jaká podprsenka patří pod světlý top?: Pod světlé svršky patří podprsenka tělové barvy. Podprsenka v tělové barvě splyne s barvou pokožky a nebude tak nápadná.