ve kterých jsou stálice v podobě dřevěných podlah, ale také netradiční novinky, které mohou interiér oživit.


Široká prkna

Letošní rok patří širokým prknům, a ať už v podobě dřevěných, vinylových nebo laminátových podlah. Obecně bude platit, že čím širší a delší jednotlivá prkna, tím lepší. Interiérům tak budou vévodit prkna široká 17 cm a více. Díky širokým prknům působí podlaha jednotně, celistvě a nejsou v ní zbytečné spáry, které mohou způsobovat nepříjemnosti.

Moření

Ať už se rozhodnete pro pravé dřevo nebo vinyl, rozhodně nevynechte moření nebo design moření. Díky moření vzniká patina, která dodá dřevu tmavé bohaté tóny a podlaha působí luxusnějším a přitažlivějším dojmem.

Světlé až bílé tóny

Pokud nejste fanouškem klasických hnědých tónů dřeva, pak vám aktuální trendy udělají radost. Dřevěné podlahy jsou totiž bělené. Bělení dává dřevu bělavý vzhled, ale kouzlo a krása přírodního dřeva je zachované.

Bělení se nevyužívá pouze u přírodního dřeva, ale také jako motiv pro vinylové podlahy. Takové podlahy dokáží interiér prosvětlit, opticky zvětšit a také se na nich ztrácí drobné nečistoty nebo poničení.

Známky stáří

Na výsluní se vrací také podlahy s motivem patiny, opotřebení a stáří. Jednotlivá prkna mají

seškrábané hrany,  jsou uměle kartáčované, aby se zmírnilo lesknutí a objevila se jemná opotřebovaná textura. Takové podlahové krytiny se skvěle hodí na chalupy, chaty nebo do interiéru ve venkovském a rustikálním stylu.

I tento dekor dokáží výrobci vinylových a laminátových podlah díky moderním technologiím napodobit, a proto můžete mít podlahu se známkou stáří a opotřebení v levnější a odolnější podobě v provedení plovoucí podlahy.

Návrat černo-bílé

Letos čeká velký návrat dlaždice v černo-bílé kombinaci. Ovšem ve více odvážnější, grafické podobě. V interiérech se využívají nejvíc malé dlaždičky, které se instalují do grafických a geometrických obrazců. Velmi oblíbené budou černo-bílé dlaždičky v koupelně.

Šestiúhelníky a dlaždice

Šestiúhelníkové dlaždice jsou již nějakou dobu v centru pozornosti, zejména se využívají v koupelnách a kuchyních. Letos se objeví především PVC podlahy ve tvaru šestiúhelníku a dalších různých tvarech.

Tyto vzory vytvářejí krásné efekty v každé místnosti. Neobvyklé a nápadné vzory se stávají stále běžnějšími a budou se stále častěji objevovat v interiérech.