Veřejnoprávní televize neustále dokola těží svůj archiv, komerční kanály zaplavují obrazovku telenovelami nebo pěveckými soutěžemi a sportovní program České televize vysílá rádiový orientační běh. Pokud také patříte mezi jedince, kteří se skutečně chtějí pobavit, skoro bych v poslední době doporučoval zahájit sledování procesu s předsedou poslaneckého klubu Věcí veřejných -  Vítem Bártou. Ten se totiž začíná stávat díky výpovědím jednotlivých členů skutečně veselým kouskem.

Pro upřesnění zápletky si shrňme obsah předchozích dílů. Bárta se podle žalobců snažil uplatit své tehdejší spolustraníky Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí. Kočí tvrdí, že jí dal úplatek půl milionu korun s motivem posílit svůj vliv ve straně. Také údajně chtěl, aby Kočí vedla poslance VV k loajalitě a kriticky proti němu nevystupovala. U Škárky šlo o částku nepoměrně menší, pouhých 170 000 Kč, ale situace je jiná i v tom ohledu, že Škárka si úplatek podle spisu vzal a podle policie část peněz použil. Škárka a Kočí byli již dříve ze strany vyloučeni, tudíž je soudní proces jakýmsi veselým přehazováním špíny ze strany současných členů Věcí veřejných, na stranu členů bývalých a zpět.

Vtipná část příběhu začíná ve chvíli, kdy se na scéně opět objevují nové podoby dřív jasně známých slov. Úplatek se v tomto příběhu vydává za půjčku, kterou měl Bárta oběma ex-kolegům velkoryse poskytnout na zažehnání jejich finančních obtíží. Půjčky v hotovosti a bez smluv byly podle Bárty nejrychlejším řešením. V dalších humorných rolích pak vystupují vina a nevina, nahlížené z pohledu chtění a nechtění ponechání peněz. Hlavní líčení se koná za velkého zájmu médií. Některé zpravodajské servery nabízí i online přenos ze soudní síně. K nim se připojila i strana Věci veřejné, která zveřejňuje postřehy z procesu včetně fotografií na svém FB profilu nebo na twitteru. Pokud tedy máte pocit, že vás už televizní zábava nudí, zkuste zase chvíli sledovat politiku. V naší malé zemi se to vždy vyplatí.