Těšit se můžete na romantické dobrodružství, detektivní povídky, ale třeba i na inspiraci ohledně životního stylu…


Dnes v noci jsem ji viděl 

Drago Jančar

Počet stran: 216
Doporučená cena: 269,00 Kč

Zámek u Lublaně v čase války a okouzlující žena z vysoké společnosti, která záhadně zmizí. Aby si Veronika a její manžel Leo udrželi společenské postavení, jsou nuceni stýkat se s německými důstojníky. Zároveň ale tajně podporují partyzány. Tragický příběh mladé Veroniky odkrývá pět vypravěčů. Všichni doplní dílek tajemné skládačky, ale každý na ni vzpomíná po svém – jako na extravagantní milenku, vznešenou nedostupnou dámu nebo milující dceru.

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi z období druhé světové války od oceňovaného slovinského spisovatele.

Holčička, která milovala hřbitovy a jiné povídky

P.D. Jamesová

Počet stran: 160
Doporučená cena: 249,00 Kč

V detektivkách obvykle odhalíme neblahý osud oběti i vraha. Co ale ta hrstka mazaných zločinců, kterým se podaří dokonalý zločin? Jak žijí ti, kteří nebyli nikdy odhaleni? Soubor šesti povídek, které vychází poprvé knižně, představuje příběhy plné tajemné atmosféry, napětí a zločinu. Hvězda britské detektivky v nich vzdává poctu svým předchůdcům a odhaluje temná tajemství, která číhají pod rouškou typicky anglického prostředí.

Šest dosud nevydaných povídek z pera jedné z nejpopulárnějších autorek detektivních příběhů.

Něco jako láska 

Tracy Brogan

Počet stran: 352
Doporučená cena: 269,00 Kč

Sadie Turnerová si naplánuje dovolenou u příbuzných v domě u jezera, aby se zotavila z rozvodu. Chce si užívat svých dětí a oddechnout si od mužů, ale její tetička Dody má jiné představy. V sousedství se objeví sympatický mladík a teta si vezme do hlavy, že by se neteř mohla trochu pobavit. Sadie se statečně brání, jenomže lékař Des je neodolatelný, a navíc si zanedlouho rozumí s oběma dětmi. Že by dokonalí princové přece jen existovali?

I odpočinek na pláži se může změnit v romantické dobrodružství v první knize z nové edice Srdcovky.

Velmi osobní kniha o zdraví

Margit Slimáková

Počet stran: 336
Doporučená cena: 399,00 Kč

Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.

Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 

Elena Favilli, Francesca Cavallo

Počet stran: 224
Doporučená cena: 369,00 Kč

Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.

“Sněte, ještě než půjdete spát! Světový bestseller představuje životy inspirativních žen napříč dějinami.”