Hlavním tématem letošního roku byla americká auta.

První čtyři ročníky této automobilové slavnosti se konaly v Bohnicích v areálu Psychiatrické léčebny. Loni se Legendy přemístili do Holešovic a s úspěchem zde pokračovali i letos. Akce sice přesunem ztratila ze své komornosti, areál výstaviště je však pro návštěvníky dostupnější a exponáty jsou lépe zabezpečené.

Stěžejním tématem Legend 2019 byla americká auta, ta byla k vidění na nádvoří výstavitě a návštěvníci si mohli prohlédnout americké klasiky jako Chevrolet El Camino, ale i nákladní tracky či třeba moderní Mustang Bullitt.

Pavilony Průmyslového paláce byly rozděleny na Pavilon elegance a Pavilon rychlosti. V elegantní části bylo vystaveno 50 největších skvostů Legend, včetně hlavních lákadel v podobě trojce Bugatti. Radim Passer zapůjčil Bugatti Veyron a Chiron. Richard Chlad dvojci doplnil Veyronem. Bugatti si na slavnosti zároveň připomnělo 110leté výročí.

V Pavilonu rychlosti byly umístěny super- a hypersportovní auta různých značek. Nejvzácnějším exponátem byl model F40, který byl na přelomu 80. a 90. nejrychlejším autem planety.

K vidění toho ale bylo mnohem více, bez nadsázky si zde na své přišel každý. Návštěvníci se mohli kochat více než tisícovkou vozidel. Akci doprovázel bohatý doprovodný program. Konaly se spanilé jízdy, autogramiády, přednášky, soutěže či freestyle motocross show. Individuální programy pak měly jednotlivé stánky a oblasti.

-VE-