Nic je nerozlišovalo. Tmavý kostým, bílá halenka… Splývaly v jednu univerzální dámu. A to je škoda, nemyslíte? Dnes už tohle naštěstí neplatí.

Strohý dress code se dá příjemně oživit

Současnost naopak přeje kreativitě i v oblasti oblékání žen manažerek. Samozřejmě nikdo neočekává, že by na schůzku s klientem dorazily v dlouhé rozevláté sukni až po kotníky zdobené potiskem v africkém stylu a podobné haleně. To je příliš alternativní a hodí se pro ženy v kreativních profesích. Nicméně ani manažerky už nemusí být tmavé, šedivé a upjatě nudné. Mohou si dopřát jednoduchou, slušivou eleganci, při které dodrží firemní dress code, a přitom se budou cítit hezky žensky. Současnost totiž už upouští od přísně strohých linií manažerského oblékání a dovoluje i trochu té barevnosti, což ukazují i elegantní šaty Esprit. Jednoduše řečeno manažerka už působí jako žena, nikoli jenom přesně výkonný stroj.

Pryč jsou barevná omezení

Všeobecným trendem je, že i formální móda, která dříve podléhala velmi striktním pravidlům, jejichž porušení se netolerovalo, se nyní posunuje směrem je stále větší porci svobody. A to je dobře. Důkazem tohoto posunu je i oblíbená značka Esprit, která například i v manažerském oblékání stále více akcentuje sportovnější prvky. Sice vypadají stále velmi elegantně, ale nositelce umožňují cítit se i v práci pohodlně a přirozeně. I to má vliv na pracovní výkon. Padají i omezení, pokud jde o barevnost. Nemusíte se držet jenom tmavě modré či černé, můžete směle sáhnout třeba po vínové, tmavě zelené, nebo naopak zlatavě hnědé – výběr podle vašeho typu a preferencí.