„I přes špatné počasí, které nám panovalo, jsme rozdaly více než 4500 tašek, u stolů mentorek jsme měly neustále plno a podařilo se nám vytvořit světový rekord,“ hodnotí akci Ing. Lenka Šťasná prezidentka Business and Professional Women Praha II.

Hlavním programem byl mentoring, který probíhal v 5. patře Domu módy, v rámci kterého bylo možné se setkat s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami z různých oborů a získat od nich cenné rady. Zájem o tuto část programu byl skutečně veliký, mentoringu se zúčastnilo 430 žen, které se chtěly poradit a získat informace, jak budovat a posilovat svoji kariéru. „Jelikož jsem se jako mentorka účastnila akce i v loňském roce, mohu tyto dva ročníky porovnat. V letošním roce byly zájemkyně o mentoring mnohem připravenější, přicházely s dotazy, které měly dokonce napsané na papírku, jednoduše již věděly, co od mentoringu čekat a chtěly vytěžit co nejvíce,“ říká Mgr. Lenka Kousková, mentorka.

Součástí programu byla i kulturní část na Václavském náměstí, kterou moderovala Iva Lecká z Radia City. I přes nepřízeň počasí vystoupilo velké množství skvělých umělců, kolemjdoucí lidé měli možnost si zabubnovat, dostali květinu jako dárek a společnými silami se podařilo vytvořit světový rekord v největším počtu lidí s červenými taškami, který bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

12. 4. si také účastnice mohly zdarma změřit cholesterol v krvi, hladinu cukru v krvi, tlak a puls a také si změřit váhu a vypočítat BMI. Dále si mohli nechat vyčistit šperky, zdarma se nechat nalíčit, vychutnat si čajový rituál, ale také výborná vína a koňaky.

„Chtěla bych velice poděkovat všem partnerům, kteří akci podpořili. Již teď se těšíme na příští ročník, který se bude konat zase v dubnu. Více informací o letošním ročníku získáte na www.epdcr.cz nebo na www.bpwcr.cz, kde si budete moci také prohlédnout fotografie,“ dodává Ing. Lenka Šťastná.

Business & Professional Women – Asociace úspěšných žen

www.bpwcr.cz, www.equalpayday.cz

název akce: EQUAL PAY DAY – DEN ROVNOSTI PLATŮ „ženy ženám a nejen jim“

datum konání akce: 12. 4. 2012
kde: DŮM MÓDY a Václavské náměstí
symbol: červená kabelka, taška nebo peněženka