Moderním kuchyním vládnou varné ostrůvky. Jsou elegantním a zároveň praktickým prvkem každé domácnosti. Jejich předností je především poměrně velký úložný prostor a pracovní plocha.

Zároveň nenápadně oddělí kuchyňský prostor od jídelního.

Varná deska umístěná v prostoru

Současným trendem je do ostrůvku zabudovaná varná deska. Zapojení bývá náročnější, ale z výsledku budete nadšena. Pracovní plochu kuchyňské linky nic nenarušuje a celý prostor můžete využít k přípravě surovin. K varné ploše potom máte přístup alespoň ze tří stran, což oceníte, když vaříte ve více nádobách.

Vůně vaření

Nepříjemným aspektem všech kuchyňských koutů je vlhkost a zápach šířící se po bytě. A právě proto je zapotřebí nad varnou desku instalovat digestoř. Výrobci se poměrně rychle přizpůsobují moderním trendům v bydlení a díky tomu bez problémů seženete digestoř určenou k umístění i do volného prostoru, která navíc vaši kuchyni designově pozvedne.

Co umí

Vhodně zvolená digestoř by měla být schopná odsát z místnosti nepříjemné pachy a přebytečnou vlhkost. Dejte si ale pozor, aby nebyla předimenzovaná. Příliš výkonná totiž místo odsávání pachů nasává vzduch z okolí a sousedních bytů, což nemusí být zrovna příjemné.

Ovládání kvalitních výrobků bývá elektronické a na výběr máte z několika výkonnostních režimů. V digestořích umístěných v prostoru je zabudované i halogenové osvětlení. Díky tomu vidíte, co se děje na vařiči. Bonusem je stylový vzhled. Ať už nerezové provedení, nebo v barvě – vždy vaši kuchyň pozvedne.