Pak dobře zvolte lokalitu. Sehnat pěkné bydlení lze takřka ve všech čtvrtích Prahy, ale ne všechny lokality zajišťují opravdové pohodlí. Jaké jsou tedy top lokality?

Jistě nejvíce si kouzlo Prahy vychutnáte v jejím samotném centru. Cestou z práce se musíte prodrat přes davy turistů a kvůli turistickému ruchu jsou ceny v okolí vyšší, než je tomu jinde a zatímco s pořízením nové garderóby problém nebude, s potravinami je to v centru horší. Proto je lepší sehnat pronájem trochu dále od centra.

Smíchov

Dobrou lokalitou je Smíchov. Smíchov je aktivní a poměrné rušné místo, které má své kouzlo. Volnočasové vyžití si zde najdete jak v létě, tak v zimě.  V létě se nábřeží mění v městskou pláž a v zimě tato lokalita vybízí k procházkám v místních loděnicích. Za sportem můžete vyrazit na nedalekou Císařskou louku nebo Dětský ostrov.

Pronájem bytu na Smíchově lze najít v různých typech zástavby. V dolním centru se nachází bloková zástavba, se pro tu hořejší část jsou specifické nízkopodlažní bytové domy, nebo solitérních vil a rodinných domů. Bytové a rodinné domy ve vilové čtvrti nabízejí vysoký standart bydlení v zahradách i městské zeleni.

Karlín

Lokalitou, která v posledních letech zažívá dynamický rozmach je Karlín, který je stále oblíbenější pro svou polohu. Leží v širším centru, a je to tedy místo s vhodnou dojezdovou vzdáleností do středu města, s výbornou dostupností MHD.

V jakých domech lze sehnat pronájem bytu v Karlíně? V části nazývané Starý Karlín stojí převážně klasicistní domy s pavlačemi. Lze tu ale najít pronájem třeba i v panelové výstavbě. Jak již bylo napsáno, původní tovární objekty jsou v posledních letech intenzivně přestavovány a výrazně tak podporují kvalitu bydlení v celé lokalitě. Také se zde staví novostavby, tzv.  Nový Karlín postupně vzniká na ploše bývalého Rohanského ostrova, a to že bude výstavba moderní a funkční zajišťují zvučná jména architektů, kteří se na návrzích podílejí.

Ať již hledáte bydlení v jakékoli části Prahy, svěřte své požadavky odborníkům. Realitní kancelář Homesweethome.cz vám najde bydlení na míru.