pro svého partnera nebo nejlepšího kamaráda? Krásná a povedená narozeninová oslava je snem téměř každého, tak proč si tento sen nesplnit.


Plánování

Uspořádání „dokonalé“ narozeninové oslavy není jednoduchou záležitostí a vyžaduje spousty času a také menší zkušenosti s organizováním. S plánováním začněte minimálně tři týdny až měsíc dopředu. Ujasněte si, kolik svých úspor jste ochotni do oslavy investovat, kolik lidí na oslavu chcete pozvat a kde by se měla oslava uskutečnit.

Seznam hostů – Sepište si seznam všech hostů, které máte v plánu pozvat. Počet hostů má vliv na výběr místa, na množství pohoštění, apod.

Výběr vhodného místa – na základě sestaveného seznamu hostů se můžete vrhnout na výběr vhodného místa pro vaši oslavu. Roční období, ve kterém oslavu plánujete, bude mít velký vliv na výběr. Pokud se oslava uskuteční v letních měsících, můžete ji uspořádat v podstatě kdekoliv – garden party u vás na zahradě, grilování na chalupě, piknik v přírodě, apod.

Jestliže se vše uskuteční v zimních měsících, jste možnostmi lehce omezeni, ale stále je na výběr spousta vhodných míst. Můžete si zarezervovat salonek v oblíbené restauraci nebo hospůdce, zamluvit si několik stolů v oblíbeném baru či klubu nebo uspořádat akci u vás doma, v klidu a v pohodlí.

Stanovení data a času konání – Kromě místa konání je také důležité stanovit termín a čas konání oslavy. Termín oslavy volte s ohledem na vaše hosty. Je dobré se informovat, zda se v daném termínu nekoná nějaká větší akce, kterou by vaši hosté mohli chtít navštívit. Také je lepší volit volné dny, tedy víkend nebo svátky, aby hosté nemuseli druhý den vstávat do práce. Ohledně času konání oslavy pro dospělé, nejčastěji se volí večerní hodiny.

Pozvání hostů – Pokud máte zvolené místo, datum i čas, přišel ten pravý čas pro pozvání vašich hostů. Rozešlete pozvánky, na nichž by nemělo chybět:

- typ oslavy a jméno oslavence
- datum, čas a místo konání (+ předpokládaný konec)
- naplánovaný program
- jméno a kontakt na hostitele
- pokud plánujete tematickou či nějakým způsobem specifickou oslavu, je vhodné uvést také druh oblečení.

Narozeninový dort

Na žádné narozeninové oslavě nesmí chybět narozeninový dort! Ten můžete zkusit doma nebo si ho objednat u profesionálních cukrářů, kteří vyjdou vstříc všem vašim požadavkům. Dort si můžete nechat připravit v různých tvarech, velikostech a s mnoha různorodými motivy, prostě tak, aby přesně odpovídal osobě obdarovaného.

Pohoštění a občerstvení

Kromě narozeninového dortu je také potřeba zajistit dostatečné pohoštění a občerstvení na party. Každý by si měl přijít na své a tak by pohoštění mělo být různorodé. Při plánování je dobré zeptat se oslavence (tedy i sám sebe) co má rád a co by nemělo na jeho narozeninové oslavě chybět.

Pokud oslavu nepořádáte v restauraci, musíte se zamyslet nad výběrem pohoštění, které budete hostům po celý večer servírovat. Pokud máte možnost využít gril, máte tento úkol zjednodušen. Můžete nakoupit různé druhy masa, zeleniny a každý si už něco opeče. Pokud nemáte možnost grilování, můžete ho nahradit pizzou, která je velmi oblíbená. K tomu připravte chlebíčky, jednohubky a další slané a sladké zákusky.

Na pořádné oslavě by nemělo chybět alkoholické a nealkoholické občerstvení různých druhů. Nezapomeňte mít k dispozici perlivou a neperlivou vodu, která se bude nejenom v průběhu večera, ale také ráno.

Výzdoba a hudba

Výzdoba a hudba jsou neodmyslitelnou součástí každé narozeninové oslavy. Při zvažování oslavy myslete prakticky. Výzdoba by neměla překážet při zábavě, ale pouze doplňovat interiér a lahodit vašemu oku. Co se týče hudby, nezapomeňte si zajistit kvalitní aparaturu – repro-bedny, které zajistí ničím nerušený poslech. Také si sestavte playlist vašich oblíbených písní a nespoléhejte se na rádio.

Zábava na party

Zábava pro dospělé na party je velmi důležitá, protože kromě potěšení oslavence nám jde také o pobavení hostů. Proto se zamyslete nad originálními a vtipnými hrami, které vaši oslavu okoření. Můžete také uspořádat oslavu v určitém stylu – maškarní, atd. Oslavu můžete zahájit adrenalinovou kolektivní hrou, jako je laser game či paintball nebo s nimi můžete vyrazit na motokáry nebo do lanového centra. Vše záleží na věku, typu a chuti vašich hostů.

Pokud si nejste s plánováním narozeninové oslavy jisti a nechcete vše zařizovat sami, můžete se obrátit na firmy, které vám s některými body vypomohou. Například si můžete zajistit firmu na přípravu jídel a občerstvení. Také existují společnosti, které se zaměřují na full party servis. Tyto firmy vám oslavu naplánují od A do Z a zajistí vše potřebné.