Hned na začátku měsíce, 7. Července se koná v Praze, ve Žlutých Lázních Mezinárodní den aktivace lidských možností. Prakticky si zde můžete se svými přáteli zasoutěžit v několika disciplínách. Plážový volejbal nebo fotbal, pétanque, stolní tenis nebo šachy. Celou akci moderuje Pavel Cejnar a vstup je samozřejmě zdarma. Více najdete zde.

K létu patří výlety a k výletům hrady a zámky. Mezi ty nejznámější patří hard Karlštejn. V létě má otevřeno denně, od 9.00 do 19:00. Parkoviště pod hradem vás vyjde na 80,- Kč a velký prohlídkový okruh na 300,- Kč. Kde se najíst nebo ubytovat vám poradí pan Michal ve svém výletu na stránce www.turistika.cz/vylety. Z moravských hradů vám doporučíme hard Pernštejn. Ten je také otevřen přes léto denně, od 9.00 do 17:00. V podhradí najdete občerstvení, na hradě si pak můžete zakoupit zmrzlinu. Hrad je známý tím, že se zde natáčelo mnoho pohádek i filmů. Za zmínku stojí třeba pohádky Sedmero krkavců, Pták Ohnivák, Čert ví proč, Jak se budí princezny, historický film V erbu lvice nebo Báthory. Více o cenách a výletu najdete na stránce www.turistika.cz/vylety/.

Tip jak ušetřit: Vstupné na hrady a zámky se pohybuje od 100,- do 300,- Kč. S hostelovou kartou můžete mimo jiné ušetřit právě 30% na vstupném na hrady a zámky. Více najdete na stránce www.turistika.cz/texty/Hostelova-karta-slevy-na-ubytovani-a-sluzby.

Pokud vás tolik nezajímají kulturní památky, pojďte objevit několik zajímavých muzeí. Malé muzeum másla, které je jediné tohoto druhu ve střední Evropě, nalezneme kde jinde než v Máslovicích. Tuto malou obec nalezneme 23 km od Prahy a 9 km od Kralup nad Vltavou. A i přesto, že je tak malinká a na první pohled obyčejná skrývá v sobě velmi zajímavé muzeum másla. Expozice je umístěna ve dvou místnostech. V té první se seznámíte s historií obce a jsou zde umístěny krátkodobé výstavy. Celým muzeem vás provede příjemná průvodkyně, která vás seznámí s historií města, kávy a másla. Její výklad je velmi zajímavý a poutavý. Po výkladu v první a druhé místnosti dostanete čas na to si projít jednotlivé exponáty sami a vše si důkladně prohlédnout. V druhé místnosti si také můžete většinu exponátů vyzkoušet na vlastní kůži a zjistit tak jaké by to bylo tlouci máslo… více o muzeu másla najdete na www.turistika.cz/vylety/jedinecne-a-originalni-muzeum-masla-v-maslovicich.

Od másla si odskočíme do muzea Kočárů, které najdete pod hanáckou horou Velký Kosíř. Muzeum kočárů – jedno ze dvou muzeí kočárů v Evropě (2. je ve Vídni). Kočáry jsou majetkem p. Václava Obra, který je skoro všechny zrestauroval, je jich 49 a je to opravdu krásná podívaná. Kromě kočárů mezi kterými nechybí takové skvosty jako arcibiskupský, který účinkuje ve filmu o princezně Sissi a pohřební ve kterém vezli zastřeleného podnikatele Kočku, jsou k vidění i různé saně a sáňky a spousta doplňků kočárů a koňských postrojů. Součástí objektu zámku je i hasičské muzeum, přístupné každoročně od 1. dubna do 31. října, a to vždy v pátek, sobotu a neděli od 10,00 hod do 12,00 hod a od 13,00 hod. do 17,00 hod. Více najdete na stránce www.turistika.cz/vylety/muzeum-kocaru-cechy-pod-kosirem.