V dnešní době je míra nezaměstnaných u nás stále vysoká a chtělo by se říct, že najít tu správnou posilu do firmy by neměl být problém. Jenže… Motivovat zaměstnance tak, aby ve firmě zůstal déle než půl roku, je dnes oříšek. Mnoho lidí má od nového zaměstnání vysoká očekávání. Zaměstnance v dnešní době již nezajímá pouze peněžní ohodnocení, ale přikládají důležitost také atmosféře ve firmě, její kultuře a politice, rozmanitosti práce či nefinančním bonusům.

V praxi se ukazuje, že čeští zaměstnanci bývají ve svých požadavcích o něco náročnější, než je tomu například u našich východních sousedů. I přesto, že jsou Slováci jiný národ, nenastává zde nepříjemná jazyková bariéra, a navíc se u slovenských zaměstnanců setkáme s větší ochotou se za prací stěhovat.

Jak je možné, že Slováci nejsou tak nároční? Míra nezaměstnanosti je na Slovensku totiž stále mnohem vyšší, než je tomu u nás. Posuďte sami.

V červenci minulého roku byla míra nezaměstnanosti v ČR na 8.3 %. V letošním červenci se toto číslo snížilo na 7.5 %. Takhle nízká míra byla v ČR naposledy v únoru roku 2009. Na českém trhu tedy dochází k postupné stabilizaci a zaměstnanci si jsou svou silnou pozicí jistější. Oproti tomu na Slovensku činila v červenci letošního roku míra nezaměstnanosti pro nás neuvěřitelných 14.4 %. Situace na trhu práce se v zemi zhoršovala nepřetržitě od počátku ekonomické krize v roce 2009 až do začátku letošního roku. Tehdy nezaměstnanost vystoupila na nejvyšší úroveň, a to dokonce od dubna roku 2004, na 14,8 %. Slovenští zaměstnanci si tak logicky umí tzv. vážit dobrého bydla.

Při výběru zaměstnanců na Slovensku vám pomůže spolupráce s personální agenturou TETRA CV. Tato agentura se již od svého vzniku v roce 1996 zaměřuje na zprostředkování práce pro slovenské občany v rámci České republiky. Společnost je držitelem licence Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a také čestným členem Asociace poskytovatelů personálních služeb (APPS).

Služby personální agentury TETRA CV vám pomohou ušetřit čas i peníze. Nabízejí okamžité řešení dočasného nedostatku pracovních sil. Sníží zatížení vašeho personálního a mzdového oddělení. Vyřeší za vás pracovněprávní vztahy.

Zároveň se starají o ubytování a dopravu zaměstnanců. A samozřejmostí je zajištění lékařské prohlídky před nástupem do zaměstnání. Prostředí, ve kterém se pohybují, za uběhlá léta již důvěrně znají, a stejně je tomu i u kandidátů. Protože s nimi jsou po boku od začátku až do konce, všechny dobře znají, stejně jako jejich znalosti a požadavky.

Jen za loňský rok agentura našla vhodné zaměstnání pro téměř 1 300 uchazečů. Svěřte i vy náročné hledání do rukou odborníků.