Na pracovní schůzce tedy jen zavrní, v obchodě už slyšíme i zvonění nebo příchozí zprávu, pokud jsme si zvuk stihly zpátky zapnout.

Takže všechno přerušíme nebo položíme, protože čekáme veledůležitou obchodní či rodinnou zprávu. Až vyhrabeme mobil z kabelky, tak zjistíme, že tohle nic důležitého nebylo, a my se nechaly vyrušit úplně zbytečně. Jak z takových situací ven? Není to nijak složité! Pomohou nám fitness náramky nebo chytré hodinky. Umějí totiž víc než jen měřit kroky a ukazovat čas!

Malý zázrak na ruku – fitness náramek

Jestliže se spokojíte s digitálním časem, s měřením kroků, spánku a s upozorněními na dění v mobilu (tzv. notifikace), bude vám stačit chytrý náramek (fitness náramek, smart band nebo tracker – spousta pojmenování pro jeden typ produktu).

Když se podíváte do obchodu Planeo Elektro, tak zjistíte, že běžný fitness náramek je otázkou několika stovek korun. A když je na ně zrovna akce, jako právě teď, vejdete se i do pětistovky. A co za svou pětistovku získáte? Právě ty notifikace.

Notifikace?

To znamená, že když se ve vašem mobilu bude něco dít, jinými slovy někdo zavolá či napíše – třeba i na Messenger nebo WhatsApp, nebo když vám přijde upozornění z kalendáře nebo vám váš zaměstnanec pomocí sdíleného účtu posílá dohodnuté dokumenty, náramek vám jednak zavibruje na ruce a vyšších řad také ukáže, kdo volá nebo kdo napsal a co napsal.

Náramek se rozsvítí tím, že otočíte zápěstí tak, abyste z něj mohla číst. Takže ať jste kdekoliv a máte v rukou cokoliv, okamžitě víte, kdo vás potřebuje, co píše nebo poslal. Stačí jen otočit zápěstím. A to na pracovní schůzce a ani na poradě prostě rušit nebude.

Co ještě chytré náramky umějí?

Chytré náramky nabídnou výše popsané základní funkce, k tomu bývají často orientované na poměrně kvalitní měření tepu nebo sledování pohybových aktivit a spánku, včetně vyhodnocování vašeho dne – pomocí aplikace v mobilu. Málokdy je však možné náramkem přímo telefonovat, poslat z něj zprávu nebo si z něj pouštět hudbu do bezdrátových sluchátek. Tyhle funkce čekejte až u chytrých hodinek.

Větší zázrak na ruku – chytré hodinky

Chytré hodinky jsou vyráběny ve tvaru hodinek, takže mají ciferník. Ten je buď kulatý, nebo hranatý. A buď je celý pokrytý displejem, na kterém se zobrazují virtuální ručičky nebo digitální číslice, anebo můžete pořídit hodinky hybridní, kdy ciferník je klasický, ručičky jsou mechanické, ale v ciferníku je uložen malý displej, na kterém se zobrazují důležité informace právě z mobilu nebo i o vaší fyzické aktivitě, kondici či stavu nabití baterie.

Chytré hodinky pro sport

Chytré hodinky jsou dvou základních typů, co se funkcí týká. Jedny jsou zaměřeny více na fyzickou aktivitu, trénink, fitness, dosahování cílů v oblasti sportu. Jsou vybaveny kvalitními GPS navigacemi a třeba i snímačem VO2 Max (ten je schopen analyzovat stav vaší fyzické kondice a sledovat její vývoj).

Umějí komunikovat s aplikacemi v mobilu, které jednak vyhodnocují váš aktuální výkon nebo sledují výkon například po dnech, týdnech či měsících, jednak dokáží i sdílet vaše výsledky na sociálních sítích, kde jste v kontaktu s přáteli nebo s jinými nadšenci do vašeho sportu. V neposlední řadě dokáží takové hodinky například i zobrazit golfová hřiště a jednotlivé jamky se všemi jejich vlastnostmi.

Chytré hodinky určené prioritně pro sport umějí sice notifikace z mobilu, ale jen v základním rozsahu. Například jen volání a sms zprávy. K tomu ani nezobrazí, kdo volá a co kdo napsal. Některé z nich ale dokáží třeba zaplatit za nákup. Mnohé mají extra místo v paměti pro ukládání hudby. Tu si pak pouštíte do bezdrátových sluchátek.

Chytré hodinky do kanceláře a pro manažerky

Ty druhé chytré hodinky jsou určeny právě pro kancelář a jsou vynikající pro manažerky. Nezaměřují se tolik na fitness a sledování fyzické aktivity, ale naopak nabídnou rozšířený přehled o všem, co v mobilu máte a co vám do něj přichází.

Některé chytré hodinky dokonce mají i svou SIM kartu a vlastní operační systém schopný pracovat třeba s Wi-Fi. Takže pracují jako samostatný náramkový smartphone. K tomu však stále sledují, co se děje ve vašem velkém telefonu.

S takovými hodinkami můžete nejen telefonovat, ale i psát a posílat sms, hlasové zprávy nebo zprávy na různé chatovací aplikace. Můžete s nimi brouzdat po internetu, nakupovat online a zrovna i platit za objednávky, nebo platit za nákup u pokladny v obchodě.

K tomu si pročtete i pracovní emaily, roztřídíte si je a připravíte vše na příchod do kanceláře. Kancelářské chytré hodinky mívají i prostor pro uložení hudby, kterou si pak streamujete do bezdrátových sluchátek. Oba typy hodinek najdete často i ve slevových akcích. Stačí si občas prohlédnout třeba Alza leták nebo zavítat přímo na stránky prodejce, když se akce zrovna zaměřuje na jiný typ zboží.