Yellow Sisters - Zvěřinec

Písničky jsou základním kamenem alba Zvěřinec ženské vokální kapely Yellow Sisters. Žádný soul, r’n'b, nebo world music ale písničky, ukolébavky a říkanky, to je třetí album Yellow Sisters, které je věnováno všem dětem a jejich dospělákům.

Album začalo vznikat již před rokem s jasným cílem, udělat zábavné a vtipné album pro děti. Rozhodnutí natáčet album pro děti, znamenalo částečně ustoupit od složitých melodií a oblíbených žánrů Yellow Sisters

Hradišťan & Jiří Pavlica – Studánko, Rubínko

„Studánko, Rubínko“ je novým počinem Jiřího Pavlici a Hradišťanu v kategorii hudby pro děti.  Již v roce 2005 vyšlo, dnes velmi populární, album Hrajeme si u maminky. Nyní vytvořil Jiří Pavlica na tři desítky  nových  písní na verše Jana Skácela, Františka Halase, Miloslava Bureše, Věry Provazníkové, Františka Nechvátala a lidovou poezii, které nás provedou  jarem od prvních sněženek přes velikonoční svátky až po svátek sv. Jana.

„Studánko, Rubínko…“  zní úvodní verš „Písně o Studánce Rubínce“ Miloslava Bureše, kterou pod názvem „Otvírání studánek“ neopakovatelným způsobem zhudebnil Bohuslav Martinů.

3B – Bongo BonBoniéra

„Cto mááš?“ muziku. „A máš to ve tči dé?“ 
Nooo, tohle je tři Bé.

3B je trio (Bibi, best Boy, Bongo), které představuje kolekci písniček určených pro děti a jejich rodiče. Album obsahuje sedmnáct skladeb, ve kterých se mlsá čokoláda, cestuje po celém světě, hledají se štěňátka, slaví se narozeniny, dozvíte se koho otravují komáři, co žere pračka, kdo zasednul na louce kobylku nebo usnul u počítače, rapuje se s tučňáky, dozvíte se jak to dělají lidé z národa Čanki a na závěr usnete s ukolébavkou z Walesu.

Soutěžte o jedno ze 3 CD :-)

Registrujte se na webu k odběru newsletteru a odpovězte na soutěžní otázky:

1) Yellow Sisters – Zvěřinec:

Kterou skladbu si můžete na www.indies.eu z tohoto alba stahnout zdarma? (Krteček je hrdina) Kolik různých zvířat najdete v názvech písniček na albu Zvěřinec? (5x  – Mravenčí, Krteček, krokodýl, Veverka, Vlaštovka)

nápověda zde: http://www.indies.eu/alba/1289/zverinec/

2) Studánko Rubínko:

Na www.indies.eu můžete stáhnout z tohoto alba tři skladby zdarma které to jsou? (Datel, Mlýnek, Dřímotěnka) Kolik různých druhů ptáků najdete v názvech písniček na albu Studánko rubínko?  (5 druhů -Čáp, Datel, Kos, Sova, Vrabec)

nápověda zde: http://www.indies.eu/alba/324/studanko-rubinko/

3) Bongo BonBoniéra

K album Bongo Bonboniéra jsou dva videoklipy, na které je to skladby?  ( Květy – Medvídek (videoklip) /  Jablkon – Narozeniny (videoklip)) Jak se jmenuje druhý díl alba Bongo BonBoniéra: (Bongo Bombarďák)

nápověda zde: http://www.indies.eu/alba/990/bongo-bombardak/?idn=1

Soutěž probíhá v období od 19. 11. do 25. 11. 2012.

Své odpovědi zasílejte na  soutez@netwebs.cz spolu se jménem registrace.

Bez registrace do newsletteru nebudete zařazeni do soutěže.

Pravidla souteže