obydlí na nejlepšího přítele a největšího mazlíčka.

Není pak divu, že takovému kamarádovi chtějí dopřát to nejlepší. Tyto ženy, většinou vysoce postavené a bohaté, utrácí za pejska takové finanční částky, které by v jiném případě směle vydaly za děti či partnera.

Jaké jsou tedy nejnovější módní výstřelky v oblasti psího stravování, zdraví či módních doplňků?

Psí výživa

Kvalitní psí granule, konzervy či různé pochoutky jsou už pasé. Dnes majitelky svým pejskům nechávají sestavit speciální výživové plány a krmí je výhradně bio výrobky. Na těch určitě není nic zlého a z vlastní zkušenosti mohu říci, že pejskům opravdu konzerva z bio kravičky či bio kuřátka chutná.

Horší je to již s jiným trendem, a to je vegetariánská strava pro psy. Chovatelky totiž zřejmě zapomněly, že pes je původně šelma výhradně masožravá (až na občasné spásání trávy z důvodu zdravého trávení), a tak při snaze udělat pro pejska to nejlepší, dělají nechtěně opak.

Další novinkou jsou psí pekárny, v nichž lze nakoupit sušenky různých tvarů (kočka, ryba…) ze zeleniny, masa, vnitřností i ryb a rovněž speciální psí pivo či pizzu. Na přání v takové pekárně vytvoří pro pejska i dort. V Plzni letos vznikla psí kavárna, v níž na čtyřnohé hosty čekají různé pamlsky a hračky.

Psí móda a bydlení

Psí oblečky jsou již samozřejmostí. Momentálně frčí různé psí doplňky, jako jsou batůžky, mašličky, korunky, náhrdelníky, sponky, ale i brýle, řetízky, psí parfémy a z USA si chovatelé mohou objednat i psí paruku. Existují dokonce i půjčovny svatebních šatů pro psy.

Pokud majitelky pejsků zrovna nevyužívají sítě psích hotelů, škol a školek, mohou se postarat o luxus pro svého pejska samy. Zakoupit totiž lze nejen speciální psí schůdky (aby pejsek nemusel skákat na gauč sám), ale i postele a pohovky, a dokonce ortopedické matrace či psí skříně vybavené ramínky na oblečky.

Péče o zdraví a krásu

Kadeřnické, kosmetické a lázeňské služby pro psy jsou vzkvétajícím byznysem. Chovatelky svým mazlíčkům dopřávají perličkové a bahenní koupele, aromaterapii, magnetoterapii, fyzioterapii, aqua a „květoterapii“, a dokonce je nechávají léčit pomocí akupunktury či homeopatik. Úsloví o životě pod psa prostě dnes jaksi ztratilo na původním významu a kdekdo z lidí by si přál mít psí život…

Autor: Anna Ticháčková