že se nepíše rok 2004, jak se domníváte, ale 2007, je přinejmenším děsivá. A ještě děsivější na tom je, že si z uplynulých tří let naprosto nic nepamatujete. Mohl by to klidně být námět hororu, ale tento román je naopak velmi svěže napsané dílo, přímo ideální k relaxaci. S hlavní hrdinkou bych neměnila ani náhodou, ale s chutí jsem si její pátrání po sobě samé přečetla.

Lexi, která se probudila v soukromém sanatoriu po zmíněné nehodě, se lekla sama sebe. Pamatovala si, že má poněkud křivé zuby, nic moc postavu a byla hodně naštvaná, že nedostala v práci prémie, protože jí scházel pouhý týden do splnění kritéria „zaměstnána u nás déle než rok.“ A teď jí sestra podala zrcadlo, a v něm viděla někoho, koho neznala, s perfektně rovnými zuby, pěstěnou pletí, dokonalou manikúrou… a aby její panika nebyla malá, ještě jí podala kabelku LV, na niž by z platu, který si pamatuje, šetřila asi tak tři roky.

Po otevření téhle nádhery vytáhla platinovou amex kartu, pudřenku, která stála zhruba tolik co ta kabelka…. A nenápadný, jednoduchý zlatý kroužek. Je vdaná. Samo o sobě by to všechno bylo skvělé, jen kdyby…. Jen kdyby si vzpomněla, za koho že to je vlastně vdaná a co se dělo s jejím životem po ty tři roky, které vůbec, ale opravdu vůbec nemá v hlavě.

Postupně se spolu s ní dozvídáme, že manžel se jmenuje Erik, žijí spolu v loftovém bytě v nejlepší části Londýna, potrpí si na velmi trendy výzdobu bytu a nejnovější vymoženosti i do kuchyně, a dokonce mají služebnictvo. To vše je pro Lexi naprostá novinka.

Když se chce spojit s Fi a Debs, kamarádkami, s nimiž zapíjela smutek z nevydařených prémií, diví se, proč se s ní nechtějí ani jedna bavit. Až po čase a úpěnlivých prosbách se nad ní Fi slituje a sdělí jí, že se z ní, co ji povýšili a začala jim šéfovat, stala „děsná kráva“.

Zbytek příběhu vám už vyprávět nebudu, abych vás nepřipravila o čtenářský požitek. Chcete-li vědět, zda kamarádky Lexi pomohou s návratem sama k sobě, zda si rozpomene na své manželství s Erikem (plus co v podání Lexiina manžela znamená Mont Blanc…), budete se muset začíst.  Neváhejte, chcete-li si u knížky odpočinout a nedočkavě otáčet stránku za stránkou, dokud nedočtete a nebudete vědět, jak to s ní dopadne, je to knížka přesně pro vás.

Autorka, Sophie Kinsella, (*1969)vlastním jménem Madeleine Wickham, je mladá autorka, žijící v Londýně s manželem a třemi synky. Napsala také pětidílnou sérii „Báječný svět nakupování,“ „Bohyně v domácnosti“ a „Dokážete udržet tajemství?“ K jejím rituálům při psaní patří nezbytný šálek černé kávy a co nejhlasitější muzika, např. Robbie Williams.

Autor: Veronika Matoušková