Před čím chrání sluneční brýle?

Na prvním místě je vždy ochrana před ostrým slunečním a škodlivým UV zářením. Dlouhotrvající účinky silného světla mohou způsobit zarudnutí očí, pálení nebo zvýšenou citlivost na světlo (tzv. světloplachost).

Sluneční brýle nás však rovněž chrání před nadměrným infračerveným zářením. Toto záření vnímáme jako teplo. Jeho negativní účinky se mohou v krajních případech projevit až spálenými víčky. V neposlední řadě nás sluneční brýle chrání také před nepříznivými povětrnostními vlivy. Proudící vzduch může například zapříčinit vniknutí cizího tělesa do oka, přičemž jeho odstranění je vždy bolestné a nepříjemné.

Jak pečovat o sluneční brýle?

Na čištění slunečních brýlí můžeme použít mýdlovou vodu nebo speciální přípravky k tomu určené, které jsou běžně dostupné v optikách. Nejčastější chybou při čištění slunečních brýlí je to, že si je čistíme papírovými kapesníky nebo je utíráme o části oblečení. Takovým způsobem může dojít k poškrábání čoček, k porušení jednotlivých ochranných filtrů a k celkovému znehodnocení brýlí. K čištění používáme měkké tkaniny, ideálně mikrovláknový hadřík.

Pokud chceme, aby naše sluneční brýle vydrželi co nejdéle, nikdy je neukládáme čočkami směrem dolů a vždy je přenášíme v ochranném pouzdře. Každý kus brýlí je automaticky předáván s pouzdrem GANT. Brýle neodkládáme na místa s příliš vysokými teplotami, jako jsou například palubní desky automobilů.

Pokud se nám uvolní šroubek z brýlí, není nutné zanést brýle do optiky, postačí, když si koupíme speciální šroubovák, kterým si šroubky jednoduše dotáhneme.

 

 

 

 

Sluneční brýle jsou nejen módním doplňkem, ale také dokonalým ochráncem našich očí.

Po téměř tříleté pauze je v České republice opět k dostání aktuální kolekce slunečních brýlí značky GANT, nabízí dámské i pánské modely. Tradiční prvky v kombinaci s moderní úpravou přinášejí kvalitní brýle na vysoké úrovni. Nejen módní prvky, ale i funkčnost jsou přednostmi této značky. Letošní kolekce je ovlivněna padesátými léty a zároveň životním stylem východního pobřeží Spojených států, který je pro GANT tak typický. Sluneční brýle jsou k dostání v obchodech GANT a ve vybraných optikách, kde si můžete pořídit i stylové dioptrické obroučky značky GANT.


Zdroj: www.facebook.com/GANT.CzSk