Neméně důležité jsou i skladovací prostory, protože mnohé kanceláře tyto velice praktické místnosti nenabízí. Zboží či sezónní věci se pak válí v rozích místností, v horším případě zaměstnanci doslova sedí na hromadách krabic. To určitě nepřispívá k efektivitě práce. Posledním trendem je takzvané samoskladování.

Samoskladování neboli self-storage nabízí efektivní řešení potřeby skladovacích prostor. Tato služba tedy není ve své podstatě nic jiného než pronájem skladů. Trend, jehož historie sahá až do 50. let 20. století, přichází ze Západní Evropy a z USA.

Společnost City Self-Storage nabízí samoskladování pro osobní i komerční účely a v současné době vlastní sklady v Holešovicích, Dejvicích a na Pankráci. Z 65 % tvoří klientelu běžní lidé, kteří takto ukládají osobní věci, nicméně firmy využívají sklady k archivaci dokumentů nebo k uložení obchodního zboží. Plochu, na které může vaše firma mít sklad, si můžete zvolit individuálně. Průměrná plocha pronájmu u privátního klienta je cca 4m2, u firem je to cca 10m2. Vždy samozřejmě záleží na tom, jaké věci uskladňují. Cena začíná na 1.000 Kč za měsíc. Jen pro ilustraci – vybavení bytu 2+kk se vejde do 5 m2. Cena takové plochy začíná od 2 300 Kč za měsíc.

Výhodou externího skladování je zajisté ušetření finančních prostředků za pronájem jiných nebytových prostor ke skladování. Největším benefitem je důmyslný bezpečnostní systém, který chrání před nepovoleným vniknutím, popřípadě požárům a dalším škodám. Součástí služby je i komplexní pojištění. Pro firmy může být zajímavá i flexibilita v přístupu. Do skladu můžete 24 hodin denně / 7 dní v týdnu. Pro začátek nového podnikání, kdy se vám zdá riskantní pronajímat si větší skladové prostory, je tato služba ideální.

www.cityselfstorage.cz