Důvody bývají různé – může to být nedůvěra k bankám nebo prostě jen lepší pocit z toho, když mají peníze hezky u sebe. Co ale takoví lidé dělají v případě, že se ocitnou v tíživé finanční situaci, například kvůli nějakým nečekaným výdajům, a potřebují rychlou půjčku ihned?

Odpověď je jednoduchá – prostě si ji vezmou. Pravdou totiž je, že si můžete vzít úvěr, i když nemáte bankovní účet. V bankách tedy pochopitelně neuspějete, jelikož půjčují hlavně vyšší částky a ty pak klientům posílají jedině převodem. Řešení však najdete u nebankovních společností, které nabízejí řadu speciálních produktů, o kterých byste si v bance mohli nechat jen zdát. Mezi takové produkty patří také hotovostní půjčka, která je pro lidi bez účtu jako dělaná. Jak to s ní vypadá v praxi?

Žádost probíhá stejně jako u jiných druhů půjček

Velkou výhodou je, že pro hotovostní půjčku nemusíte chodit na žádnou pobočku a často se vyhnete i schůzce se zástupcem vybrané společnosti, a tak i dlouhému rozhovoru o vašich finančních možnostech. Stejně tak jako v případě klasických půjček si i tu hotovostní můžete vyřídit přes internet, a tak nemusíte vůbec vycházet z domu. Stačí, když pomocí online formuláře vyplníte a odešlete žádost a pak už jen čekáte na to, jestli dostanete zelenou.

Pokud vám vybraná společnost hotovostní půjčku schválí, existují dvě možnosti, jak se bude situace vyvíjet dále. Buď k vám poskytovatel vyšle zástupce společnosti, který s vámi doladí vše, co bude potřeba, a po podepsání smlouvy vám předá peníze, nebo s vámi vše vyřeší online a pouze vám doručí smluvenou částku skrze klasického kurýra. Ať tak či onak, peníze vám doručí v hotovosti přímo k vám domů.

Stále však existuje několik podmínek

Bankovní účet pro vyřízení hotovostní půjčky sice nepotřebujete, ale několik podmínek splňovat musíte. Přestože jsou nebankovní poskytovatelé ke svým potenciálním klientům shovívavější než banky, také nepůjčí úplně každému. Naprosto základními předpoklady pro to, abyste úvěr dostali, je, plnoletost a české občanství, mimo to je však také důležitá vaše bonita, tedy schopnost splácet vaše závazky. O ní společnost přesvědčíte doložením vašich příjmů a také vaší úvěrovou historií, kterou si ověří v registrech dlužníků.

Stejně tak, jako si společnost prověřuje vás, byste si měli prověřit i vy ji – například pomocí uživatelských recenzí. Také nikdy neberte hned první nabídku, na kterou narazíte, a naopak produkty raději vzájemně porovnejte, abyste zbytečně neskončili s příliš vysokým úrokem nebo spoustou poplatků, ve kterých se sami ani nevyznáte. Tomu se vyhnete jedině tak, že si smlouvu před podpisem slovo od slova přečtete a na jakékoliv nesrovnalosti se zeptáte. Díky tomu se dokonale seznámíte s produktem, a tak spolehlivě předejdete nepříjemným překvapením