Vy ale nemusíte zoufat, protože jsme pro Vás připravili mnoho tipů na všemožné aktivity, výlety, koncerty, výstavy…jak je možné si ho pořádně užít!…Přinášíme Vám nabídku některých z nich, jistě si z tipů, jak trávit volný čas vyberete. Na našich stránkách Turistika.cz v sekci „výlety“ najdete více než 4 100 výletů z celé ČR, 31 200 zajímavých míst, jako jsou například památky, ZOO, koupání, parky či zábava. Pěší trasy a cyklotrasy u každého města nebo tipy na levné ubytování, chaty, penziony a hotely.

Pokud se chcete vydat na výlet kamkoliv po republice nebo i po celé Evropě, zkuste si vybrat turistická místa zde: http://www.turistika.cz/mista.

Nebo si vyberte zájezd dle vašich představ na www.turistika.cz sekci „zájezdy“ a užijte si volno, kde jen budete chtít. Zvolte si místo, kam byste se nejraději chtěli podívat, i na podzim jsou města plná různých festivalů, zábav a oslav.

Pro nadšence hudebních, divadelních či jiných festivalů máme také možnosti, kde a jak si vybrat ten správný a to na našem dalším webovém portále Akce.cz. Líbil by se Vám například Kutnohorský varhanní festival na konci léta / http://www.akce.cz/akce/308561/kutnohorsky-varhanni-festival-na-konci-leta?

Nebo si zajeďte do Havířova na Havířovské Slavnosti 2012, kde se objeví mnoho známých tuzemských hudebních skupin a zpěváků a zábava zde čeká, nejen dospělé, ale také děti, jako například skákací hrady, kolotočové atrakce, stánkový prodej / http://www.akce.cz/akce/310842/havirovske-slavnosti-2012.

Druhý ročník Foodparade se uskuteční ve dnech 8. 9. a 9. 9. 2012zahradách zámku Troja a přináší lidem radost ze společného setkání a zážitku ze skvělého jídla /  http://www.akce.cz/akce/308088/pozvanka-na-foodparade-2012. Festival jídla Vám představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaře, ochutnáte výborná vína, lahodnou kávu, dobré pivo, exotické koktejly a delikatesy z celého svět

Královéhradecké letiště bude tradičně začátkem září centrem umění vojenských letectev mnoha zemí světa a cílem tisíců fanoušků letectví z celé Evropy.

Bezpochyby se jedná o jednu z nejvýznamnějších akcí tohoto typu nejen v České republice, ale i v evropském měřítku. po 19. Se zde bude konat prestižní letecká přehlídka Czech International Air Fest – CIAF / http://www.turistika.cz/clanky/ciaf-czech-international-air-fest-2012.

Sportujete rádi a nemáte s kým? Najděte si parťáka na golf, basket, šachy, fotbal, hokej … Sportovní  klubovna a web zdarma pro každý team, to jsou Spoluhraci.cz.

I pro sportovní nadšence je zde malá ochutnávka z nabídky našich tipů na výlet, na Turiatika.cz v sekci „výlety za sportem“ si jistě vyberete ten pravý přesně pro Vás. Co třeba zkusit závod pro všechny sportovce a širokou veřejnost aneb Vylez si svoji Ká-dvojku v Beskydech. ADIDAS TERREX – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA je eXtrémní přechod Beskyd / http://www.akce.cz/akce/310843/adidas-terrex-continental-beskydska-sedmicka-2012.

Nebo rádi spojíte sport se zábavou? Pro tuto příležitost pro vás máme novinku tzv.vinařskou turistiku, kde najdete mnoho zajímavého o spojení vína a turistiky. Přinášíme Vám nabídku vinařských akcí, konaných v měsíci září v některých vinařských regionech, nesmíme opomenout tradiční vinobraní, dýňobraní, Burčák fest či celoroční výstavu Salon vín / http://www.turistika.cz/vylety/zari-doba-vinobrani-i.

Tímto Vás všechny srdečně zveme!