Najdete mezi těmi nejčastějšími i to vaše?

Poradíme jak na to, aby nezůstalo jen u slibů.


„Najdu si nové zaměstnání“

Také uvažujete nad změnou práce? Pracovní trh je velký a začátek roku je ideální pro změny. Jak na to?

Napište si kvalitní životopis

Ale pozor, kvalitní životopis neznamená, že si v něm budete vymýšlet. Držte se pravdy a nezapomeňte, že životopis by měl personalistu zaujmout. Je dobré zamyslet se nad vlastními úspěchy a pokud stojí za zmínku, nebo jsou důležité pro konkrétní pozici, o kterou se ucházíte, určitě je vhodné je v CV také zmínit.

Rozhoďte sítě

Chcete-li nové pracovní místo, zeptejte se známých a přátel. Nikdy nevíte, kdo z nich hledá nového kolegu. Doporučení od známých se navíc velice hodí.

Buďte aktivní

Sledujte aktuální nabídky práce. Nezapomínejte ani stránky Úřadu práce. V případě, že vás nebaví nebo nemáte čas sledovat nové nabídky, registrujte se na některém z vyhledávačů práce a nechte si novinky zasílat.

„V práci budu pracovat“

Možná zvláštní přání, ale namístě. Ruku na srdce, kolik času v práci trávíte u kávy, cigarety, klábosení s kolegy, čtením zpráv na internetu nebo telefonováním s kamarádkami? Tomu je letos konec! Nechte všechny tyto činnosti  na pauzy a popracovní dobu. Budete mít ze sebe lepší pocit a hlavně, budete chodit z práce dříve domů.

„Budu dodržovat time management“

Právě time management je jedním z nedůležitějších soft skills. Stanovte si priority, které je třeba udělat nejdříve. Nejdůležitější jsou vaše povinnosti. Určete si jednotlivé fáze pracovní doby, které mohou zahrnovat postup jako např. urgentní úkoly, meeting, další povinnosti, vyřizování e-mailové komunikace, či kolegiální výpomoc. Vylepšit time management nemusí být tak těžké…

Jaké předsevzetí jste si letos dala vy?

Martina M.
foto: unsplash