Potřebujete začít šetřit? Víme, jak na to!

25.8.2015, 17:30 | Veronika
slevy

Nejen leden je měsícem předsevzetí. Také září bývá ve znamení vyřknutých přání a úkolů.

Nejčastější zářijové předsevzetí zní: „Budu šetřit.“ Léto plné dovolených, táborů a volnočasových aktivit se totiž nese v duchu vysokých nákladů a dává zabrat rodinnému rozpočtu. Chceme-li si letos zařídit hezké Vánoce či vyjet na dovolenou i v zimě, v září nám vlastně ani nic jiného než šetření nezbývá.

Kde ušetřit?

Jako první nás zřejmě napadne úspora díky zhasínání světel, nakoupení úsporných spotřebičů a podobně. Ostatně, není nic jednoduššího, než za sebou zhasínat a zbytečně nesvítit. Stejně jako nepouštět zbytečně vodu, místo koupele si dopřát sprchu, či prát až když naplníme pračku. Takto lze ušetřit několik tisíc ročně.

Jistě, to je důležité, ale stejně důležité je vytvořit si systém v rozdělování peněz, tudíž vědět, kde a jak ušetřit.

Nakupujte chytře

Správná hospodyňka pro pírko i přes plot skočí. My dnes sice za pírky skákat nemusíme, ale pokud si rozvrhneme, co kdy budeme vařit a přizpůsobíme-li tomu nákupy, můžeme měsíčně ušetřit stovky korun. Naplánování jídelníčku nám pomůže s nákupem. Z regálů tak vytahujeme jen to, co stojí na seznamu a v košíku nepřibudou zbytečnosti. Nestyďte se nakupovat zlevněné zboží a využívat slevové poukazy, ať už na jídlo, či oblečení. V dnešní době slevových portálů není hanbou platit méně.

To, že se rozhodnete šetřit, neznamená, že jsou pro vás nákupní střediska zapovězené a že nemůžete zhřešit třeba nákupem bot. Než se ale příště vydáte na nákupy, podívejte se nejprve na nabídku slevových kupónů. Budete se divit, kolik obchodů, kde ráda nakupujete, nabízí slevové kupóny.

Doprava

Další možností, kde ušetřit je, doprava. Kupujete si tramvajenku nebo jiný předplatní kupon? Levněji než měsíční vyjde čtvrtletní nebo roční jízdenka. Uspořit můžete, i když jezdíte autem, popřemýšlejte, kdy jste naposledy platili havarijní pojištění? Nešlo by to levněji? Opravdu musíte na nákup jet autem? Není lepší jít pěšky nebo popojet hromadnou dopravou?

Být zdravý je levnější

Být nemocný je dneska drahé a chladné počasí plné bacilů je za dveřmi, tak dbejte na prevenci. Využijte slevový kupón na Prozdraví.cz a kupte si za zvýhodněné ceny potravinové doplňky a vitaminy. Budete-li zdrávi, budete moct vydělávat a ušetříte nutné výdaje za léky.

Platba v hotovosti

Bankéři sice tvrdí opak, ale pravda je, že placení platebními kartami způsobuje, že nemáme o vydaných financích přehled. Jděte na to chytře. Vyčleňte si na týden určitou částku, přes kterou, ať se děje, co se děje, nepůjdete. Ověřte si sami, že při placení penězi v hotovosti jste mnohem spořivější.

Komentáře

  • ja setreni resim tak, ze nakupuji jen ve slevach – od jogurtu, po obleceni. Co na tom, ze nosim rok stare modely :)

  • My ntaky nakupujeme ve slevách anebo s pomocí slevových kuponů. O obojím nás informují kuponové portály.
    Ušetřit se dá opravdu hodně ;-)

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam

Partneři

A_Moravskoslezské investice a development, a.s.
B_BPWCR
C_volny
D_Hays