Chválou oceňujete toho druhého. Chválu potřebují všichni – muži stejně jako ženy, ale muži po ni touží urputněji. Muži jsou již od dětství vedeni k tomu, aby byli úspěšní, a tak slova uznání potřebují více než my.

Muži chrání svou rodinu a starají se o její pohodlí, k tomu potřebují cítit, že jsou pro ni důležití. A právě to se očekává od ženy. Dejte mu tedy čas od času najevo, že je jedinečný a důležitý a že to co dělá, dělá dobře.

S pochvalou neotálejte

Když vám připraví dobré jídlo, chvalte již od prvního sousta a nenechávejte to až na druhý den. Pochvala je i motivace a když bude vědět, že to co dělá, dělá dobře, bude to dělat častěji. I u slov chvály platí, všeho s mírou. Proto to zbytečně nepřehánějte. Muž sice chce být vaším hrdinou, ale nechce být vaší modlou. Časté chválení by brzy ztratilo na významu. Také s ní nezačínejte, když zrovna sleduje napínavé sportovní utkání, chvála by se tak úplně minula účinkem.

Chválení má své zásady

Třeba takové chválení na veřejnosti. Když jej pochválíte před svými kamarádkami, zalichotíte mu dvojnásobně. Když jej pochválíte před partou kamarádů, může si naopak připadat jako podpantoflák. Pozor na správná slova chvály. Muž touží po tom stát se vašim uznávaným hrdinou a ne dítětem.Rozhodně ho nezesměšňujte a při pochvale na něj nešišlejte a nechovejte se k němu jako k dítěti. Ponechejte mu jeho mužnost.

Zkrátka a jednoduše, dejte na ženský instinkt. Koneckonců od toho jej máme. :-)