Možná jste nad plavkami pro děti nikdy moc nepřemýšlela a koupila jste vždy první, které vám padly pod ruku. Ale i malá slečna se chce líbit a chce mít plavky, ve kterých se bude cítit skvěle.

Udělejte si tedy se svou malou princeznou dámskou chvilku a vyberte si spolu pěkné plavky – pro ni a rovnou i pro vás.

Trojúhelníčky? Nezůstanou na místě

Děti jsou ve vodě jako utržené ze řetězu. Plavou, skáčou, potápí se a také sjíždějí všechny možné skluzavky a tobogány. A dětské plavky všechno tohle jejich řádění musí vydržet. Je už vaše dcerka dostatečně velká na to, aby se styděla ve vodě dovádět bez horního dílu? V takovém případě jí nejspíš bude také vadit, pokud jí horní díl sklouzne a odhalí ji.

Dvoudílné dívčí plavky tedy vyberte raději s lambádou než s trojúhelníkovitými košíčky, které mají tendenci po dívčím hrdníku doslova putovat, jak se jim zachce. Dvoudílné plavky také nejsou vhodné, pokud vaše dcerka závodně plave.

Jednodílné plavky? Bez opálení

Každá malá slečna však chce vypadat jako maminka, a proto dává obvykle před jednodílnými plavkami přednost těm dvoudílným. Cítí se v nich totiž jako dospělá. A navíc se opálí. I opalování může být jedním z důvodů, proč děvčata jednodílné plavky odmítají, i když ve výsledku jsou pro ně mnohem praktičtější.

Ať už ale nakonec vyberete jakékoliv plavky, dbejte na to, aby byly vyrobené z kvalitní plavkoviny, a tak vydržely co nejvíce jízd na tobogánu a dovádění na prolézačkách. A když už budete nakupovat plavky pro svoji dcerku, nezapomeňte ani na svého malého darebáka a pořiďte i jemu nové chlapecké plavky – a ty se určitě kupují snáze.