Z tohoto důvodu mají raději peníze uložené doma v hotovosti, což jim zdánlivě připadá bezpečnější. Existuje ještě druhá skupina lidí, kteří sice bankovní účet mají, ale mají ho zablokovaný například z důvodu exekuce. Sjednat si půjčku samozřejmě mohou i tito lidé. Nemají však takové možnosti, jako lidé s bankovním účtem, proto je pro ně půjčení peněz daleko složitější.

Na bankovní půjčku zapomeňte

Banky půjčují finanční prostředky jen seriózním žadatelům, které si nejprve řádně prověří. Abyste tento typ úvěru získali, musíte splňovat několik kritérii, mezi kterými je také vlastní bankovní účet, kam vám banka v případě schválení vaší žádosti zapůjčené finance pošle. Pokud bankovní účet nemáte, nebo si na něho z nějakého důvodu nemůžete nechat peníze poslat, pak vám žádná banka půjčku neposkytne. Každá banka má sice jiné požadavky, ale v této podmínce se všechny shodují.

Jedinou možností jsou nebankovní půjčky

Společnosti, které poskytují nebankovní půjčky, se zaměřují na klienty, kterým banka z nějakého důvodu zamítla jejich žádost o úvěr. Důvodů pro nevyhovění žádosti může být celá řada – od nízkého měsíčního příjmu až po záznam v rejstříku dlužníků. A často to bývá také proto, že nemají vlastní bankovní účet – takové klienty banka vyhodnotí jako rizikové a úvěr jim neposkytne. Pak nezbývá nic jiného, než sáhnout po některé nebankovní půjčce. Na výběr máte z několika finančních produktů. Zvažte, kolik financí na pokrytí vašich výloh opravdu nutně potřebujete, jestli by vám nestačila jen půjčka do výplaty.

Jak peníze získáte?

Pakliže nemáte bankovní účet, u nebankovní společnosti si obvykle můžete nechat peníze vyplatit dvěma způsoby. Můžete je získat v hotovosti na ruku u vás doma, kam vám je přiveze kurýr, nebo v kanceláři vybrané společnosti. Někteří poskytovatelé spolupracují například s čerpacími stanicemi, kde je také možné peníze vybrat. Druhou možností je forma poštovní poukázky, kterou si můžete nechat proplatit na kterékoliv poště.

Dejte si pozor na lichváře

U každé nebankovní půjčky platí, že si musíte nejprve dobře prověřit společnost, od které se rozhodnete peníze půjčit, abyste měli jistotu, že jste nenarazili na podvodníky. U půjčky, kde získáte peníze na ruku, to platí dvojnásob. Takové produkty nabízí velké množství podvodných firem, kterým je lepší se velkým obloukem vyhnout. Nabídka, která se vám může na první pohled zdát lákavá, pro vás totiž nakonec vůbec nemusí být výhodná, často je tomu právě naopak.