A těm se zase přizpůsobila portfolia cestovních kanceláří. Last minute zájezdy zažívají obrovský boom. Proč tomu tak je?

Tak kam dnes?

Pryč jsou doby, kdy nabídka last minute a super last minute obsahovala pár termínů a srovnatelné množství destinací. Dnes můžete na poslední chvíli vycestovat téměř kamkoliv a kdykoliv. Nezáleží na tom, jestli jste si pro svou dovolenou vybrali některou z tradičních destinací jako Řecko či Turecko, nebo se chcete vypravit do exotičtějších krajů, jakými jsou například Thajsko nebo Fidži.

Zájezdy last minute a super last minute se co do kvality služeb absolutně neliší od běžných, dopředu kupovaných dovolených. Nemusíte se tedy bát, že byste „ostrouhali“ jen kvůli tomu, že jste za dovolenou zaplatili méně peněz. Máte v ceně allinclusive? Dostanete allinclusive.

Tady a teď

Pokud si koupíte dovolenou dopředu, pravděpodobnost, že na ní neodjedete, se markantně zvyšuje – vyskytnou se problémy v práci, onemocníte nebo se třeba pohádáte s tím, s kým máte na dovolenou odjet. Spontánní rozhodnutí typu „Zítra letím!“ tato rizika minimalizují a mají v tomto ohledu navrch.

Nebo to vezměme z pozitivnějšího úhlu pohledu – máte napracováno mnoho hodin nad plán a znenadání si můžete udělat týden volna. Můžete odpočívat doma. Anebo sáhnout po dovolené…

Peníze až na prvním místě

Cena. Ta je nejspíš tím hlavním důvodem, proč oblíbenost zájezdů last minute a super last minute stoupá vyloženě raketovým tempem. Vzhledem k tomu, že za svoje peníze dostanete plnohodnotný servis až o třetinu, v případě super last minute zájezdů i o polovinu levněji, není se čemu divit.