Chcete si vzít nebankovní půjčky Jihlava a nevíte, na co při výběru hledět? Podívejte se nejenom na možnosti, ale i na to, co by vás mělo zajímat. Pokud přemýšlíte o úvěru, jistě vás napadá několik myšlenek. Vaše první myšlenka je jít do vaší banky a zeptat se tam, nicméně existuje mnoho věřitelů, včetně těch nebankovních a důležité je všechny zvážit.

Jak banky, tak nebankoví společnosti mají klady i zápory, ale kterou z nich si vybrat?

Udělejte si seznam priorit

Výběr správné půjčky může být někdy ohromujícím zážitkem. Existuje tolik věřitelů, kteří mezi sebou  soutěží  a nabízí různé produkty, takže nalezení správného úvěru může být náročný úkol. Nejdůležitějším aspektem při hledání správné nebankovní půjčky bez registru je, podívat se na všechny různé možnosti v nabídce. Jakmile budete mít seznam, zastavte se a přemýšlejte o jejich relativním významu pro vás a vaši finanční situaci. Dále začněte řadit priority podle důležitosti. Po dokončení budete mít skvělý seznam, proti kterému můžete zvážit všechny nabídky.

Zkuste finančního poradce

Ale dříve, než se u vás doma rozhodnete vynášet nějaká rozhodnutí, vyzkoušejte služby finančních poradců, kteří jsou cenově dostupní, a můžete se jich zeptat na otázky týkající celého úvěru. Takže nejprve, kdo jsou nebankovní společnosti a co vám mohou nabídnout? Jsou v podstatě to, co o nich vypovídá název. Nejsou:

  • bankou,
  • stavební spořitelnou

Jsou nebankoví věřitelé důvěryhodní? Někteří lidé se mohou mýlit na straně opatrnosti vůči nebankovním věřitelům. Banky i nebankovní instituce se však musí řídit stejnými zákony, pravidly a předpisy, například jako je zákon o spotřebitelském úvěru. Je po nich vyžadováno, aby věřitelé byli transparentní s poplatky, sazby, a že informace, které potřebujete, byly jasné a snadno dohledatelné. Půjčka bez ručitele je také ověřená a nepotřebujete k tomu další osobu navíc. Ručitel se nejčastěji vyžaduje v případě, že si chcete půjčit vyšší částku.

Jaké výhody získáte, když se rozhodnete pro nebankovní společnost

Nabízejí velmi konkurenceschopné ceny a mohou být často levnější možností. Často mají méně přísná kritéria pro poskytování úvěrů, takže je dobrou volbou, pokud je váš rating na nízké úrovni nebo jste v minulosti odmítli půjčku v bance. Dále pak:

  • Mají tendenci vykazovat nízké náklady na vyřízení půjčky
  • Často jsou pružnější při plnění vašich specifických potřeb a požadavků
  • Lepší zákaznický servis

Nebankovní věřitelé mohou být zranitelnější vůči ekonomickým podmínkám. Kromě toho mají tendenci mít omezenou nabídku produktů nebo služeb, která nemusí vyhovovat vám a vašim potřebám. Rychlá půjčka může být řešením na několik dní. Její vyřízení je velmi rychlé, ale částky jsou spíše nižší v řádech několika tisíc korun.

Jaké výhody získáte, když se rozhodnete pro banku

Banky jsou obecně zavedené instituce a drží většinu trhu, pokud jde o hypotéky. Pro některé z vás může být snazší být ve stejné bance, u které máte svůj stávající účet. Měli byste však zkoumat trh, protože můžete najít mnohem lepší řešení jinde, které vám může ušetřit tisíce korun v dlouhodobém horizontu. I půjčka v bance však má své nevýhody. Jsou to velké instituce, kde služba může být mnohem pomalejší a méně osobnostní. Někdy nemohou také nabídnout některé z více úvěrových možností, na rozdíl u nebankovních společností. Kromě toho, náklady mohou být vyšší, to se často promítne do poplatků, například za poskytnutí a vyřízení úvěru.

Porovnejte si nabídky a internetu

Ať už hledáte jakoukoliv půjčku, malou nebo velkou, je dobré se podívat na internet, kde najdete nabídky jak bank, tak i nebankovních institucí. Ve srovnání najdete všechny důležité informace o tom, jaká úroková sazba vás čeká, nebo jak dlouhou možnost splatnosti lze využít. Také jsou ve srovnání často půjčky označené hvězdičky, což vám napoví to, jak je půjčka výhodná nebo jak s ní jsou lidé spokojení. Jestliže hledáte půjčku ve vašem městě, stačí zadat například půjčka Jihlava, a zobrazí se vám všechny možnosti. Pokud nemá společnost v daném městě pobočku, lze využít té možnosti, že vás navštíví obchodní zástupce u vás doma.