osobností 20. století. Francouzský básník a prozaik, André Breton charakterizoval pobyt v Praze jako „výbornou možnost, jak objevit sama sebe v kouzelném evropském hlavním městě.“ Praha je okouzlující a její zákoutí přímo vybízejí k romantickým procházkám. Hlavní město České republiky, Praha, skrývá tolik skvostů, že i při Vaší třetí návštěvě tohoto města budete mít pocit, že jste je neviděli všechny.

Matuška se domnívá, že zamilovaný člověk popleten láskou kráčí do věží hradu Karlštejna, který můžete spojit s návštěvou Prahy, neboť se tento překrásný hrad nachází pouhých 40 km od Prahy.  Kráčet jako zamilovaný romantik do věží Vám umožní přímo hlavní město. Ptáte se proč? Praha se může pyšnit mnoha lichotivými přízvisky, mezi které bezpochyby patří stověžaté město nad Vltavou. Toto označení, které poprvé použil patrně spisovatel Josef Hormayer začátkem 109. století,  nepokrývá pouze historický aspekt hlavního města. Pražských věží a věžiček je ve skutečnosti několik tisíc. Věžičkami jsou ozdobené nejen sakrální stavby, ale tyčí se třeba i na historických vodárenských stavbách, které bývaly pro život města v minulosti nezbytné. Romantika v pravém slova smyslu na Vás dolehne přímo v centru města na malém ostrově na řece Vltavě s názvem Kampa. Tento ostrov, označovaný i jako Pražské Benátky, patří k těm nejznámějším na Vltavě. Od Malé strany je oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou. Kampa nabízí spoustu malebných zákoutí a k návštěvě lákají zajímavá místa a památky.

Ubytujte se na Malé Straně

Romantika jako stvořená je důležitá i co se ubytování týče. Malá Strana, přímo v historické části Prahy, je pro ubytování ideální. Největší pohodlí naleznete v luxusním hotelu na Praze 1 Appia Hotel Residences, který se nachází v blízkosti dalších významných pražských památek jako je Pražský hrad či okouzlující Karlův most. Tento stylový hotel v Praze nabízí i jedinečnou možnost shlédnout výstavu akademického malíře Svatopluka Sulka, v jehož díle se odráží opravdovost osobních prožitků v souvislosti s vnímáním světa.