Naučte se kreslit! Pomůže pravá hemisféra

16.6.2017, 15:00 | Veronika
kresba

Obraz dítěte, vesele čmárající nejrůznějšími barvami na papír i mimo něj, si umí představit každý.

Při jeho vybavení zavzpomínáme na své dětství, nebo se vám vybaví vaše vlastní ratolest, děťátko v čekárně u doktora či na návštěvě u kamarádky.

Ani v jedné z těchto představ nevyplouvá jako první obava, že něco nebude dostatečně hezké, že to nebude vypadat tak, jak by mělo nebo že to prostě nebude dost dobré. Dítě vezme pastelku a začne „prostě“ kreslit. Bez předsudků, bez obav, bez limitů. A výsledek? Šťastné dětské oči a radost z výtvoru.

A to je přesně to, co nám dospělým chybí! Uvolněnost a schopnost pustit se do něčeho bez omezujícího výstražného světla a nápisu „TOHLE NEUMÍŠ“.

Také toužíte po tom vrátit se do dětství a naučit se kreslit? Kreslit tak, abyste se nemuseli stydět svůj výtvor někomu ukázat? Tak do toho!

Zbavit se onoho alarmu pomůže kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Výsledky ukazují, že se během dvou dnů naučíte kreslit o několik úrovní lépe a že konečně budete se svým výsledkem spokojeni, nebo se minimálně budete ke spokojenosti limitně blížit.

Princip kresby pravou mozkovou hemisférou

Jak je možné, že na začátku kurzu nakreslíte portrét hodný absolutního amatéra a na konci kurzu držíte v ruce portrét, který se nápadně podobá předloze, a jste na něj náležitě pyšní?

Během kurzu Vám lektoři ukáží jak na to. Naučíte se upozadit levou „logickou“ mozkovou hemisféru, která je zodpovědná za logiku, počítání, schopnost čtení, psaní a podobné činnosti a začnete poslouchat „kreativní“ pravou. Pomocí nejrůznějších cvičení, jako je například kreslení obrázku, který je položený vzhůru nohama, začne levá hemisféra zjišťovat, že je na některé úkony krátká a přenechává prostor druhé straně. Levá hemisféra neumí vnímat prostor a mezery mezi jednotlivými objekty. Nevidí to, co nemá název, nebo co si neumí pojmenovat a tak tyto části jednoduše ignoruje. A právě to je důvodem, proč je často v běžném případě výsledný obrázek asymetrický a neodpovídá skutečnosti. V této chvíli přichází na scénu pravá hemisféra. Ta vnímá mezery a volný prostor jako součást celku. Dokáže kopírovat a vystihnout vzdálenost mezi jednotlivými objekty v obrázku a proto je výsledný obrázek vzhledný a souměrný. Během dvou dnů se Vaše schopnost vidět objekt správně a následně jej věrohodně nakreslit, mnohonásobně zlepší a na konci kurzu budete držet v rukou takový portrét, který vám udělá radost.

Kde se naučíte kreslit?

Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou poskytuje i pražský Atelier Mozaika. Majitelka Mozaiky, Pavla Macháčková, se lektorování věnuje již 15 let a rukama jí prošlo již množství spokojených studentů. „Pořádáme kurzy po celé České republice a naši klienti si vždy velice rádi počkají na kurz, který bude blízko jejich bydliště. Myslím, že hlavním důvodem může být fakt, že se klientům intenzivně věnujeme po celý víkend. Naši lektoři se snaží přistupovat ke každému účastníkovi individuálně, podle jeho aktuálního stavu a schopností. Celkový rozsah kurzu je 18 hodin a to v současné době nikdo jiný neposkytuje,“ komentuje své kurzy Pavla Macháčková.

Využijte slevy na kurz!

Nadchla vás představa, že se za pouhé dva dny naučíte nakreslit dokonalý portrét? Přihlaste se na kurz do Atelieru Mozaika a využijte exkluzivní slevy na kurz určené jen pro čtenáře Managerka.cz. Při rezervaci kurzu uveďte kód: 2017KRMANAGERKA a sleva je vaše!

Zkuste štěstí v soutěži o dárkový poukaz na kurz kreslení pravou hemisférou!

Komentáře

  • Na kurzu jsem byla a můhu doporučit, už jsem tam poslala i několik známých :)

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam
    Lídr v ČR v oblasti kancelářských potřeb – SEVT.cz

Partneři

A_Moravskoslezské investice a development, a.s.
B_BPWCR
C_volny
D_Hays