Proto vám nabídneme tipy na výlet do míst, kde vám nebude vadit chladné počasí.

Prvním tipem je Matějská pouť. Ta začíná každý rok o týden později po svátku Sv. Matěje, na Pražském výstavišti tradiční Matějská pouť. Až do 25. dubna (do velikonoc) máte možnost navštívit atrakce ze všech koutů Evropy. Povozíte malé děti na kolotočích, zhoupnete na tradičních houpačkách. Pro starší a dospělé jsou nachystány adrenalinové atrakce, při kterých se tají dech, jenom je vidíte.

Další možností výletu v Praze je Štefánikova hvězdárna na Petříně. Nachází se nedaleko horní stanice lanovky na Petřín. Nabízí prohlídku s původcem nebo individuálně a Astronomickou  výstavu. Otevřeno mají-Út – Pá- 18-20, So – Ne – 11-18,19-20, Vstupné -dospělý 55,-, děti a studenti -40,-. Rodinné vstupné je pro  2+4 – 110,- Kč.

Pro výlet mimo Prahu vás pozveme na Zámek Potštejn. Kromě klasických prohlídek nebo útulného ubytování v zámeckých komnatách zde najdete Bubákov – netradiční setkání s historií Potštejna a okolí. Ojedinělá prohlídka zámeckého sklepení nabízí potštejnskou minulost plnou tajemných duchů historických postav. Expozice je lehce strašidelná a současně zábavná a poučná. Ponurou atmosféru prostor umocňují všudypřítomní „bubáci“. Setkáte se například s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem. V tajemném sklepení se rázem ocitnete v jiném století. A záhadný potštejnský poklad? Určitě musí někde být!

Výlet do Východních Čech můžete spojit s akcí Den Vody 2011 v Hradci Králové. V neděli 20. 3. bude unikátně otevřen dispečink Povodí Labe nebo třeba historická vodní elektrárna Hučák. Zároveň budou celý den probíhat zábavné hry pro děti s velkou slevou do ráje loutek, labyrintu Divadla Drak.

Pro milovníky železnice doporučujeme navštívit Kolínskou řepařskou drážku. Ta byla postavena panem Adolfem Richterem v roce 1894. Vedla z kolínského cukrovaru do Františkova, do Býchor a do Jestřábí Lhoty. Délka trati dosáhla 10,6 kilometrů. Provoz Kolínské řepařské drážky byl znovu obnoven v roce 2007. Nyní jezdí vláček po kolejovém tělese o délce 2,5 kilometrů. Na drážce jezdí výletní vláčky tažené dieselovou lokomotivou, ale i parní lokomotivou.

Více než 3 500 tipů na výlet od zkušených turistů najdete na http://www.turistika.cz/vylety.