1. Materiál: příjemné a pohodlné spaní

V posteli odpočíváme – je to však možné, když nás povlečení škrábe, je moc studené nebo naškrobené? Dětské povlečení musí být v první řadě především příjemné na dotek. Pohodlné peřinky přinesou vaším nejmenším sladké sny.

Jaký materiál tedy vybrat? Při koupi určitě sáhněte po 100% bavlně. Nezáleží už tolik na tom, zda bude z úpletu (Jersey) či upravená krepování. Rozhodně se vyhněte syntetickým vláknům, která sice jsou k dostání za nižší cenu, ale jejich kvalita se přírodní bavlně vyrovnat nemůže, často také můžou způsobit alergické reakce.

2. Velikost: akorát do postýlky

Povlečení pro děti se nejčastěji vyrábí ve zkrácených velikostech (obvykle 90×130), které se přesně vejdou do malé dětské postýlky. Pokud jste svému drobečkovi dětskou postýlku pořídili, objednejte si také povlečení, které z ní nebude přesahovat.

Staršímu dítěti už poté neváhejte zakoupit velkou peřinu a k ní pěkné dětské povlečení. Peřina mu vydrží až do dospělosti a povlečení s medvídky v pubertě vyměníte za originální a moderní geometrické vzory.

3. Vzhled: musí se líbit

Už na první ulehnutí se vaše dítě musí nové povlečení zamilovat. Hezké obrázky a veselé barvičky totiž nejenže rozjasní celý dětský pokojíček, ale navíc způsobí, že se bude vaše dítko do postele těšit.

Nebojte se koupit povlečení s obrázky dětských hrdinů, které vám nic neříkají, případně vám připadají hloupí. Důležité je, že z povlečení budou nadšené vaše děti – vždyť také ony v něm budou spát.

A pokud chcete z pokojíčku svého potomka udělat útulné místo, vyberte pro něj i zajímavý přehoz přes postel, pod který případně můžete schovat před návštěvou všechen nepořádek.