Monte Carlo se spoustou nádherných pláží patřilo k neoblíbenějším přímořským lázeňským letoviskům evropské aristokracie, ale především k němu přitahovala návštěvníky kasina zřízená na jeho na kopcích.

V současné době  zde mají rezidence ti nejbohatší, v přístavu najdeme nejluxusnější lodě, na ulicích nejúžasnější automobily. V Monte Carlu je populární tenis, golf, automobilové závody, ruleta a ostatní bezstarostné koníčky, kterým se může člověk věnovat v nádherném prostředí mezi nejvlivnějšími a nejbohatšími lidmi na zeměkouli.

Ve stylu Grace Kelly

Touha po atmosféře Monte Carla  z 50. a 60. let a stalé živý styl vintage ovlivňuje současný design. Návrháři často odkazují na významné módní ikony jako Audrey Hepburn, Grace Kelly nebo Brigitte Bardot a navrhují  v jejich stylu pastelové či námořnické oděvní kolekce. Stará auta jsou považována za vrcholná díla motorového umění a na aukcích dosahují závratné ceny. Chevrolety, corvetty, lancie a pontiaky vypadají, jako by právě vyjely ze zatáčky na jedné ze silnic azurového pobřeží. I proto vznikají unikátní kusy nábytku, které spojují moderní loftový minimalismus s art-deco a pop-artem.

Interiéry jako ve filmu

Monte Carlo je limitovaná kolekce nábytku a doplňků navržená a vyrobená pro značku AlmiDecor. Kolekce je v sofistikovaném vintage stylu, který charakterizuje vysoká kvalita použitých materiálů, dokonalá forma a zajímavé náměty. Vitríny s volanty sportovních automobilů, dekorativní vrtule, komody s vytištěnými fotografiemi ze závodů sportovních automobilů, křesla ve stylu známého Ball Chair, okázalé otočná židle, polštáře a pohovky čalouněné látkou navazující na grafiky z 50. let, poštovní známky, cestovatelské samolepky na kufry.  Ve výsledku se ocitneme v překvapivém stylovém interiéru, který  připomíná dekorace z filmu o dobrodružstvích agenta 007. Je to různorodý, ale přesto pozoruhodně  uspořádaný interiér s důrazem na detail. Výběr textilií, doplňků a dekorací tvoří filmovou a uměleckou atmosféru, která odráží nostalgickou touhu po emocích, kráse a chuti života dob minulých.

Monte Carlo Limited Collection dostupná od září ve vybraných salonech od AlmiDecor.

Návrh a stylizace: Rafał Szymura

Fotografie: Tomasz Kulak/www.tomaszkulak.pl

Kreace a vizáž: Sebastian Kubiak /www.sebastiankubiak.eu

Účesy: Grzegorz Ziemliński / www.deuxgarcons.com

Modelka: Marta Krysiak

Boty: United Nude