Co takhle vrátit se zpátky do školy, naučit se něčemu novému a tyto zkušenosti pak využít k profesnímu vzestupu?

Prestižní titul MBA je čím dále více populárnější a vypovídá o vysoké profesionalitě jeho nositele. Master of Business Administration, tedy MBA, není určen široké veřejnosti. Jedná se o managerský vzdělávací program, který je určen managerům, kteří mají zájem o prohloubení již dosažených znalostí a získání profesního vzdělání napříč obory a těm, kteří chtějí mít náskok přes ostatními.

Na potencionální absolventy jsou kladeny vysoké požadavky již od přijetí ke studiu. Předpokladem pro přijetí do programů MBA je vysokoškolské vzdělání alespoň v bakalářském stupni. Mohou však uchazečům udělit i výjimku, pokud disponují prokazatelnou dostatečnou manažerskou nebo jinou odbornou praxí.

Nač ještě studovat, když už jste vlastníkem vysokoškolského titulu?

Studium programů MBA je zaměřeno na prohloubení znalostí nad rámec vysokoškolského studia a soustředí se především na jejich praktické uplatnění. Právě zaměření na praxi je přidaná hodnota zdejších programů. Výuku zajišťují odborníci oplývající dlouholetými zkušenosti z oboru a kromě klasické výuky jsou ochotni podělit se se svým know-how, stejně jako s managerskými problémy z vlastní praxe.

I anglicky hovořící

Nechcete-li se do studia pustit sami, přiberte s sebou svého kolegu, klidně může jít o anglicky hovořícího člověka. Program MBA International Executive se totiž vyučuje v anglickém jazyce. To neznamená, že je určen jen pro cizince. Vládnete-li dobře angličtinou nebudete výběru tohoto programu litovat. Prohloubíte si znalost jazyka, získáte nové zkušenosti i nové kontakty. Executive MBA se můžete pyšnit již po 3 semestrech rozložených do jednoho a půl roku a pak je již jen na vás, jak s ním naložíte.

MBA je možné získat hned na několika institutech v České republice. Váš výběr se může odvíjet od místa studia, výše školného či podle jednotlivých lektorů.