Kvalitní bezpečnostní dveře by neměly chybět

I v kanceláři je dobré dbát na kvalitní bezpečnostní dveře do bytu. Čím vyšší třídu zámek má, tím lépe odolá zlodějům. Dobré zabezpečení poskytují bezpečnostní zámky 4. i 3. bezpečnostní třídy. Mějte však na paměti, že pouhé dveře nestačí, správnou ochranu poskytnou jen se stejně kvalitním obložením.

Pokud to nejde dveřmi, zloděj zkusí okno

Mnoho majitelů kanceláří má perfektně zabezpečený hlavní vchod, ale tak trochu zapomíná na okna a ostatní vstupy. Právě ty jsou ovšem druhým nejčastějším místem vloupání.

Možností zabezpečení je hned několik. Můžete se spolehnout na klasické mříže v moderních provedeních, oblíbené fólie do oken nebo bezpečnostní rolety. Ty vás navíc ochrání nejen před zloději, ale i před hlukem a sluncem.

Tip: Chystáte se na dovolenou a nechcete si na ní dělat starosti s rizikem vykradení vašeho domu? Přečtěte si článek: 6 tipů, jak ochránit dům během dovolené.

Elektronické systémy vás ihned upozorní

Pokud bude mít zloděj dostatek času a dobré vybavení, dříve nebo později překoná i velmi dobrý zámek. Proto by vám neměla chybět druhá linie zabezpečení v podobě zabezpečovacího systému. Jedním z nejúčinnějších bezpečnostních systémů je bezpečnostní alarm. Snadno se instaluje a včas upozorní na zloděje. Navíc může být propojen s bezpečnostní agenturou, případně PČR a automaticky vyslat hlídku na místo.

Sledujte dění v kanceláři WiFi kamerou

Pokud chcete mít stoprocentní přehled, hodit by se vám mohla i kamera, která zaznamenává pohyb uvnitř hlídaného prostoru. Snímaný obraz si pak můžete v reálném čase nebo ze záznamu přehrát na svém chytrém mobilním telefonu. Vždy tak budete mít přehled, co se u vás právě děje.

S chytrým zámkem budete mít absolutní přehled

Pokud vaši kancelář navštěvuje více lidí, oblíbeným prvkem zabezpečení bývá chytrý zámek. Funguje bez klíče, často na čip, kartu nebo odblokování mobilním telefonem. Vy tak budete mít přehled, kdo a kdy vchází a zloděje tento typ zabezpečení také často odradí.